captcha

Jūsų klausimas priimtas

Su „darbiečiais“ susitikęs V. Uspaskichas ragino keisti partijos vadovybę, nori vadovaut judėjimui

Šeštadienį Kaune su Darbo partijos nariais susitikti atvykęs šios partijos įkūrėjas europarlamentaras Viktoras Uspaskichas ragino bendražygius ryžtis pokyčiams Darbo partijoje ir keisti partijos vadovybę. Jis taip pat ragino šalininkus burtis į asociaciją, kuriai vadovautų pats V. Uspaskichas, jos steigimą patikėta organizuoti eksparlamentarui Vytautui Gapšiui.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Turit pakeisti statutą, jeigu norite, kad aš dalyvaučiau šitame visame dalyke. Na, turbūt, vis tiek reikės keisti pirmininką. Nieko nebus. Aš galvoju, reikia keisti pirmininką per tą suvažiavimą, bet pradžioj, kad nesukeltume triukšmo, reikia tiesiog nuimti ir duoti galimybę pasiruošimo naujam pirmininkui“, – kalbėjo V.Uspaskichas.

Šiuo metu partijai vadovaujanti Živilė Pinskuvienė nekomentuoja V. Uspaskicho planų. Ji teigia, kad dėl partijos pirmininko spręsti gali partijos nariai. 

V. Uspaskichas čia pat ragino šalininkus burtis į asociaciją, minėdamas Kauno mero Visvaldo Matijošaičio judėjimo pavyzdį. Kauno meras savivaldos rinkimus laimėjo subūręs judėjimą „Vieningas Kaunas“.

„Ką aš iš savo pusės noriu jums pasiūlyti - aš siūlyčiau suburti apie tas vertybes, apie kurias aš kalbu, asociaciją, kuriai aš galėčiau vadovauti“, - sakė V.Uspaskichas. Jo raginimai buvo palydėti šalininkų plojimais.

Susirinkusieji Kaune čia pat balsavo dėl asociacijos įkūrimo, jos steigimu V.Uspaskichas pavedė rūpintis buvusiams parlamentarui V.Gapšiui.

V.Uspaskichas taip pat pranešė, jog bus suburta grupė, kuri organizuos skyrių susirinkimus dėl neeilinio suvažiavimo sušaukimo. Dvylikos žmonių grupei V.Uspaskicho siūlymu vadovaus Viktoras Fiodorovas.

„Aš šiandien dar esu Europos Parlamente nuo Darbo partijos, nuo Darbo partijos – aš jūsų atstovas ten. Aš jūsų atstovas, jūs turite ir teisę, ir visa kita, bendrauti, atvažiuoti pas mane, kviesti pas save“, – į buvusius partiečius kreipėsi V.Uspaskichas.

Kviesdamas Darbo partijos narius į šį susitikimą V.Uspaskichas teigė, kad jį nuo partijos bandoma izoliuoti.

„Jeigu mes norime pasikeitimų daryti, mes turime nebijoti. (...) Man nuo to blogiau nebus. Bet man gaila tos struktūros, kuri eina žemyn, kuri žlunga. Man gaila jūsų šviesių veidų – aš pas jus matau energiją kažką daryti, būti vienoje šeimoje“, – į bendražygius kreipėsi V.Uspaskichas.

Prieš renginį V.Uspaskichas žurnalistams sakė kol kas neplanuojantis kurti naujos jėgos.

„Iš pradžių dabar aš turiu pakalbėti su žmonėmis – ko jie nori, ką jie mąsto, kaip jie vertina dabartinę situaciją, kokią savo ateitį planuoja. Pas mane yra idėjų, kūrimo idėjų, bet apie partiją aš negalvoju. Pas mane šiek tiek pasikeitusios vertybės“, – kalbėjo buvęs „darbiečių“ lyderis.

Vis dėlto jis taip pat pabrėžė, kad reikia auginti visuomenėje naujus lyderius ir teigė, kad „tikrai kažką reikia kurti“ ir kad „kažkokia organizacija turi būti kuriama“.

Darbo partijos įkūrėjas V.Uspaskichas į susitikimą Kaune pakvietė Darbo partijos narius, nurodęs, kad nori padiskutuoti ir papasakoti apie perspektyvas. Savo laiške buvusiems bendražygiams jis taip pat nurodė, kad jį stengiamasi izoliuoti. Jis teigė susitikimą surengęs buvusių partiečių prašymu.

Su juo susitikti susirinko daugiau kaip du šimtai žmonių. V.Uspaskichą jie pasitiko plodami atsistoję.

V.Uspaskichas Darbo partiją  įkūrė 2003 metais ir iki 2013 metų buvo jos pirmininkas. 2008-2009 metais jis buvo Seimo nariu, opozicinės Darbo   partijos  frakcijos pirmininku. 2009 metų birželį politikas išrinktas į Europos Parlamentą.

Seimo nariu V.Uspaskichas dar kartą buvo išrinktas 2012 metais ir tapo valdančiosios Darbo partijos frakcijos seniūnu. 2014 metais jis vėl tapo Europos Parlamento nariu, kuriuo yra iki šiol. 2015 metais politikas tapo Darbo partijos garbės pirmininku.

2015 metų pabaigoje jis pranešė pasitraukiantis iš šios partijos. Darbo partijos pirmininke išrinkus dabar jai vadovaujančią Živilę Pinskuvienę, V.Uspaskichui garbės pirmininko vardas panaikintas, o naujoji partijos vadovė ne kartą sakė su partijos įkūrėju nebendraujanti.

V.Uspaskichas buvo pripažintas kaltu Darbo partijos „juodosios buhalterijos“ byloje, jam paskirta piniginė bauda.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...