Lietuvoje

2017.04.28 11:35

Liberalų sąjūdis pašalino iš partijos Š. Gustainį

DELFI.lt, LRT.lt2017.04.28 11:35

Liberalų sąjūdis ketvirtadienį pašalino iš partijos specialiuoju liudytoju „MG Baltic" ir Eligijaus Masiulio byloje apklaustą Šarūną Gustainį. Jis taip pat pareiškė  paliekantis Vilniaus tarybą.

„Noriu informuoti jus, kad pasitaręs su šeima bei viską gerai apgalvojęs priėmiau sudėtingą sprendimą – palieku didžiąją politiką bei atsisakau Vilniaus tarybos nario mandato. Sprendimas brendo jau senai, o pastarųjų savaičių viešos sąmokslo teorijos bei gandai mano bei liberalų atžvilgiu padėjo paskutinį tašką“, – asmeninėje „Facebook“ paskyroje teigia Š. Gustainis.

Tai DELFI patvirtino Liberalų sąjūdžio frakcijos Seime seniūnas Eugenijus Gentvilas.

Politikas sako, kad pati partija įtaria, jog Š. Gustainio pasiūlytos Vartojimo kredito įstatymo pataisos gali būti naudingos „MG Baltic“ koncernui.

„Š. Gustainio atveju mes matome, kad būta pataisų, kurios galėtų būti traktuojamos kaip naudingos „MG Baltic“ koncernui, jei klaustumėte mano nuomonės. Ir tai dirbant Seimo nariu“, – sako E. Gentvilas. Paklaustas, kodėl toks pat sprendimas nepriimtas Gintaro Steponavičiaus atžvilgiu, kuris, generalinio prokuroro prašymu neteko teisinės neliečiamybės, E. Gentvilas sako, kad šių atvejų lyginti negalima: G. Steponavičius yra partijos žygeivis, o Š. Gustainio veikla partijai nebuvo itin žinoma.

„To lojalumo nebuvo. Buvo su juo pokalbiai dėl esamos situacijos. Tiesa, kalbėjau ne aš. Bet kolegos referuoja, kad nėra to adekvataus vertinimo, kad čia partijai sunku, sudėtinga“, – sako E. Gentvilas. „Tai nėra tas pats, kaip G. Steponavičiaus situacija. Š. Gustainio santykis su partija yra kitas“, – priduria liberalas.

E. Gentvilas sako, kad G. Steponavičius visada viską darė „dėl partijos, už partiją“, o apie Š. Gustainį taip pasakyti negalima. „G. Steponavičius partijos žygeivis. Šiandien mes matome prokuroro Seimui pateiktus dokumentus. Na, matyt, tų dokumentų pagrindu suformuluojami ir įtarimai. Ta veikla mums, kaip partijai, buvo žinoma, ji deklaruota ir niekada neturėjo jokių užkulisių“, – teigia politikas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt