Lietuvoje

2013.05.04 12:38

Į socdemų suvažiavimą susirinko apie 800 partijos narių

ELTA 2013.05.04 12:38

Vilniuje šeštadienį vyksta didžiausios šalyje narių skaičiumi Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) 31-asis suvažiavimas.  

Vilniuje šeštadienį vyksta didžiausios šalyje narių skaičiumi Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) 31-asis suvažiavimas.

Suvažiavime parodų centre „Litexpo“ dalyvauja apie 800 delegatų iš visos šalies, taip pat svečiai – Seimo vicepirmininkas „darbietis“ Vytautas Gapšys, Tvarkos ir teisingumo pirmininkas Rolandas Paksas, Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas ir kiti.

Suvažiavime partijos pirmininkas, Premjeras Algirdas Butkevičius pristatydamas pirmininko ir Tarybos veiklos ataskaitą žadėjo nedaryti skubotų pertvarkų, mokesčių pakeitimų, pabrėžė, kad Lietuvai reikalinga kryptinga, stabili politika, grįsta ekonomine analize, įvertinanti socialines bei ekonomines pasekmes.

„Vienintelė išeitis iš susidariusios situacijos yra ekonomikos skatinimas, ne mokesčių didinimas ar pensijų mažinimas. Žmonės mumis patikėjo ir už mus balsavo. Akivaizdu, kad po ketverių metų laukinio kapitalizmo siautėjimo Lietuva atsigręžė į atsakingą socialdemokratiją, tačiau negalime pripažinti, kad šis pasitikėjimas mūsų partijai yra iš dalies suteiktas avansu. Turime pasitikėjimo kreditą ir dėl infliacijos turime daryti viską, kad jį išmokėtume. Dabar atėjo laikas įrodyti, kad rinkėjai neapsiriko“, – kalbėjo LSDP lyderis.

Per suvažiavimą partijos iš visos Lietuvos siųsti delegatai rinks partijos pirmininką, į kurį realiausiais kandidatais laikomi A. Butkevičius ir europarlamentaras Zigmantas Balčytis, pirmininko pavaduotojus ir naują partijos tarybą.

Pagal LSDP statutą, partijos vadovybės rinkimai vyksta kas dvejus metus. 2011 m. LSDP pirmininku išrinktas dabartinis Ministras Pirmininkas A. Butkevičius.