captcha

Jūsų klausimas priimtas

Seimas svarstys galimybę didinti NPD už du ir daugiau vaikų

Seimas ketvirtadienį priėmė svarstyti konservatorių siūlymą didinti neapmokestinamąsias pajamas du ir daugiau vaikų auginančioms šeimoms.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Vienas iš Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimo projekto iniciatorių Laurynas Kasčiūnas pabrėžė, kad šiuo pasiūlymu siekiama mokestinėmis priemonėmis skatinti vaikus auginančias šeimas, mokesčius labiau susiejant su vaikų skaičiumi. Pavyzdžiui, papildomai sumažinant pajamų apmokestinimą du ir daugiau vaikų auginančioms šeimoms, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Tai yra viena iš priemonių, didinančių šeimų gerovę, o šeimų gerovės didėjimas – vienas iš motyvų skatinančių auginti vaikus. Šiuo pasiūlymu siekiama prisidėti ir prie demografinių problemų sprendimo, mažinti socialinę atskirtį, su kuria neretai susiduria daugiavaikės šeimos. Nes viena iš mažo gimstamumo priežasčių – gyventojų finansinis neapibrėžtumas, t. y. gyventojai nesijaučia tikri, kad turės pakankamai pajamų šeimos išlaikymui“, – teigė L. Kasčiūnas.

Įstatymo projektu siūloma padidinti šiuo metu taikomą PNPD nuo 200 eurų iki 300 eurų už antrą ir kiekvieną paskesnį vaiką (įvaikį) iki 18 metų, taip pat vyresnį vaiką (įvaikį), jeigu jis mokosi mokykloje pagal bendrojo ugdymo programą. Padidinus PNPD, du vaikus (įvaikius) vienas auginantis asmuo visiškai nemokės gyventojų pajamų mokesčio, jeigu jo bruto darbo užmokestis neviršys maždaug 666,5 eurų per mėnesį, tris vaikus (įvaikius) – 866,5 eurų per mėnesį, o šeimos, auginančios du vaikus, pajamos „į rankas“ maksimaliai padidės iki 15 eurų per mėnesį (arba 180 eurų per metus), tris vaikus – iki 30 eurų per mėnesį (arba 360 eurų per metus).

„Džiaugiuosi, kad atsirado Seimo narių, pilietiškai vertinančių mūsų šeimų situaciją ir norinčių joms padėti. Tikiuosi, kad įstatymo projektas Seime bus konstruktyviai išdiskutuotas ir galėsime jį priimti. Norėčiau, kad ne tik skambiais šūkiais  stengtumėmės padėti šeimoms, bet ir apčiuopiama pagalba“, – pažymėjo L. Kasčiūnas.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...