captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vilniaus vystymo kompanijos vadovas A. Velutis traukiasi iš pareigų

Sostinės savivaldybės nekilnojamojo turto projektus prižiūrinčios Vilniaus vystymo kompanijos (VVK) vadovas Andrius Velutis traukiasi iš pareigų.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Kaip BNS nurodė sostinės savivaldybės viešųjų ryšių skyrius, apie metus savivaldybės įmonei vadovavęs direktorius Andrius Velutis kovo 27 dieną informavo įmonės valdybą, kad nusprendė nuo šių metų gegužės 19 dienos „tęsti savo profesinę veiklą kaip architektas, pateikdamas siūlymą nutraukti darbo sutartį šalių susitarimu“.

Iki minėto termino A. Velutis kompanijai vadovaus laikinai. Savivaldybė rengiasi artimiausiu metu viešo konkurso būdu atrinkti naują įmonės vadovą.

A. Velutis prieš ateidamas į VVK rengė darbų projektus, kuriuos įgyvendino statybų bendrovė „Irdaiva“.

Jis pats BNS sako apsisprendęs palikti pareigas prieš mėnesį.

„Tiksliai nepasakysiu, bet berods prieš mėnesį, prieš keturias savaites aš priėmiau sprendimą, pristačiau jį valdyboje – valdyba svarstė ir priėmė sprendimą. Tiesiog aš labiau matau savo perspektyvas projektų valdymo ir projektavimo srityje, turiu keletą rimtų pasiūlymų iš rinkos, toliau planuoju savo karjerą privačiame sektoriuje. Šios aplinkybės ir nulėmė, kad norėčiau projektavimo srityje tęsti savo karjerą“, – BNS sakė A. Velutis.

Jis tikino sprendimą priėmęs niekieno neraginamas ir kategoriškai neigė, jog iš pareigų traukiasi mero Remigijaus Šimašiaus paragintas. A. Velutis kol kas nenorėjo atskleisti, kur tęs karjerą.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) kovo pabaigoje atliko kratas bendrovėje „Irdaiva“ ir dar daugiau nei 10-tyje bendrovių, o jos vadovą ir vienintelį savininką Irmantą Kubilių buvo sulaikiusi kelioms paroms. I. Kubiliui pareikšti įtarimai. Pastarasis yra kaltinamasis ir Visagino merės Dalios Štraupaitės byloje.

Trečiadienį BNS rašė, kad statyti naują 50 metrų ilgio baseiną  Vilniuje, Lazdynuose, pretenduoja mažiausią kainą pasiūliusi koncerno „MG Baltic“ valdoma statybų bendrovė „Mitnija“ kartu su partnerėmis – Vilniaus statybų įmone „Irdaiva“, koncerno „Icor“ valdoma pramonės ir energetikos projektų įmone „Axis Industries“ ir su Gargždų statybos bendrovės „Hidrostatyba“ vadovais susijusia Vilniaus statybos bendrove „HSC Baltic“.

Teisėsauga yra pareiškusi įtarimus papirkimu ir prekyba poveikiu Dariaus Mockaus valdomam koncernui „MG Baltic“.

Lazdynų baseino Viešojo konkurso sąlygas rengė A. Velučio vadovaujama Vilniaus vystymo kompanija.

Kito – mažojo baseino S. Nėries gatvėje – rangovo konkurse mažiausią kainą – 3,098 mln. eurų (su PVM) – pasiūlė „Irdaiva“ kartu su įmone „Statybų kodas“, antra liko bendrovė „Versina“ – 3,551 mln. eurų, rodo BNS turimi rangovų pasiūlymai.

Konkurse taip pat dalyvavo „Hidrostatyba“ kartu su „HSC Baltic“, tačiau jos nepatikslino kvalifikacijos reikalavimų ir iš konkurso buvo pašalintos, toks pat likimas ištiko ir įmonę „Ekstra statyba“, kuri neužtikrino pasiūlymo galiojimo. Kitų trijų dalyvių pasiūlymai buvo dar brangesni – „Axis Industries“ kartu su „Veikmės statyba“ ir „Axis Power“ darbus siūlė atlikti už 3,6 mln. eurų, „AVA statyba“ – už 3,697 mln. eurų, o „Eikos statyba“ – 3,755 mln. eurų.

A. Velutis: kainos pasiūlytos adekvačios

A. Velutis sako, kad Lazdynų baseino konkurso sąlygas rengė VVK kartu su savivaldybe, jis tikino, kad visos procedūros vyko skaidriai: konkurso sąlygos buvo viešinamos internete, joms dalyviai reiškė pastabas. Anot jo, iš viso pasiūlymus pateikė septynios kompanijos.

„Kodėl tos įmonės laimėjo? Turbūt todėl, kad pasiūlė mažiausią kainą. Atitinkamai išdėliota eilė, buvo tikrinama kvalifikacija. Ar jos laimi – dar klausimas, nes laimėtojas dar nėra paskelbtas. Manau, kad savivaldybė, pasitarusi su Teisės departamentu, priėmė labai teisingą sprendimą, kadangi įmonėms yra pareikšti įtarimai, jie atsiklausė tarnybų vertinimo, atsakingai elgiasi su tuo, tikrindami, ar tos įmonės nesutrukdys projektų įgyvendinimui, ar nepakenks projektams pradėti tyrimai (...) Aš vertinu, kad konkursai įvyko konkurencingai, kainos pasiūlytos adekvačios. Manau, kad savivaldybė pirkimus pravedė korektiškai“, – sakė jis.

A. Velutis sutiko, kad pastarųjų dienų įvykiai ir jo pasitraukimas gali atrodyti kaip „keisti sutapimai“, tačiau sako besitraukiantis ne dėl politikų spaudimo ar konkrečių konkursų, o dėl asmeninio apsisprendimo dirbti „siauresnėje srityje“, kurioje jaučiasi turintis daugiau privalumų.

Jis taip pat neneigė, kad buvo susitikęs su „Irdaivos“ vadovu Irmantu Kubiliumi, kuriam teisėsauga yra pareiškusi įtarimus tyrime dėl sukčiavimo, piktnaudžiavimo tarnyba, dokumentų klastojimo ir pinigų plovimo.  Jis sako, kad su I. Kubiliumi susitiko prieš kelis mėnesius vienoje iš statybviečių. Tuo metu jau vyko abiejų Vilniaus baseinų viešųjų pirkimų procedūros, kur mažiausią kainą pasiūlė „Irdaiva“ su partneriais.

A. Velutis sako, kad nuolat susitikinėja su visų įmonių, kurios įgyvendina projektus su Vilniaus savivaldybe, atstovais ir vadina tai „normalia darbine praktika“.

„Taip, aš neneigiu, aš buvau projektuotojas, dariau keletą projektų, kuriuos įgyvendino „Irdaiva“. Tai yra viešai prieinama informacija, – apie bendradarbiavimą su „Irdaiva“ prieš įsidarbinant VVK sakė jis. – (Pastaruoju metu – BNS) su I. Kubiliumi buvome susitikę statybvietėje, tiksliai nepasakysiu, turbūt daugiau nei prieš kelis mėnesius. Tiesiog buvo susiklosčiusi tokia situacija. kad klimato kaitos programos finansavimas buvo užtrukęs, rangovui buvo susiformavusios skolos. Ir mes tiesiog buvome susitikę objekte, žiūrėjome, kaip mokykloje nestabdyti mokymo proceso, tęsti mokyklos renovaciją“.

„Ne, mes tokių klausimų neaptarinėjome“, – tikino A. Velutis, klausiamas, ar aptarė baseinų konkursus.

Vilniaus miesto savivaldybė ketvirtadienį pranešė, kad kreipsis į teisėsaugą, kad išsiaiškintų, ar ikiteisminiuose tyrimuose figūruojančioms Lazdynų baseino statybos konkursą laimėjusios įmonėms tai nesutrukdys įvykdyti konkurso sąlygų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...