captcha

Jūsų klausimas priimtas

Seimas pritarė vyriausybės praėjusių metų veiklos ataskaitai

Seimo nariai nusprendė be pataisų pritarti Premjero Sauliaus Skvernelio parengtai ataskaitai už 2016 metų vyriausybės veiklą.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Po diskusijos ataskaitai pritarė 59 Seimo nariai, prieš buvo 5, susilaikė 20 parlamentarų. Premjeras S. Skvernelis nusprendė nukrypti nuo įprastinio ataskaitos formato ir dokumente statistiniais rodikliais įvertino padėtį šalyje, o ne atsiskaitė už buvusio – ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus – ministrų kabineto veiklą.

Ataskaitą kritikavęs konservatorių frakcijos lyderis Gabrielius Landsbergis teigė, kad joje nebuvo išskirti dabartinės vyriausybės būsimi darbo prioritetai, todėl visa Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija negali palaikyti tokio dokumento.

„Ataskaita turi kalbėti apie prioritetus (...), tačiau mes pasigendame aiškios krypties“, – salėje teigė G. Landsbergis.

Kritikos premjerui negailėjo ir jį delegavusios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) atstovai: pasak Ekonomikos komiteto pirmininko Virginijaus Sinkevičiaus, ataskaitoje pateikta daug skaičių ir statistikos, bet stokojama konkretumo.

„Esminis dalykas – pasidžiaugta, kad auga mūsų ūkis, įvykdyti energetiniai projektai (...), bet tuo pačiu metu mes esame įkritę į labai didelę demografinę duobę, mūsų žmonės nejaučia tų algų kilimo“, – kalbėjo V. Sinkevičius.

S. Skvernelis, savo ruožtu, pastebėjo, kad pustuštė Seimo salė tik dar kartą įrodo, jog būtina galvoti apie procedūrų, kuriomis vadovaujantis dirba Seimas, logiškumą.

„Matyt, visus labai domina buvusios vyriausybės ataskaita ir dabartinės veiklos prioritetai (...), man būtų visiškai neetiška vertinti buvusios vyriausybės veiklą, aš linkęs atsiskaitinėti už savus darbus“, – ironizavo premjeras.

S. Skvernelis taip pat teigė, kad jo vyriausybė turi savo veiklos prioritetus, ir jie yra išreikšti vyriausybės programos įgyvendinimo priemonių plane – ministrų kabinetas užsibrėžęs įgyvendinti 800 darbų, ir visi jie vienodai svarbūs.

„Mes turime teisę pasirinkti tik vieną ar kitą prioritetą ar galime kokias sritis palikti be struktūrinių reformų? – retoriškai klausė premjeras. – Aš norėčiau, kad taip būtų, bet mes neturime kito pasirinkimo.“

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...