captcha

Jūsų klausimas priimtas

Klaipėdos opozicijos atstovė atsisako mandato dėl „valdančiųjų patyčių“

Klaipėdos savivaldybės tarybos narė, opozicinio visuomeninio komiteto „Puteikis plius“ atstovė Ligita Girskienė atsisako mandato, sakydama, kad dėl valdančiųjų patyčių ir trukdymo dirbti negali vykdyti šių funkcijų.
DELFI nuotr.
DELFI nuotr.

Meras liberalas Vytautas Grubliauskas kaltinimus vadina nepagrįstais svarsto, kad tarybos narė traukiasi dėl kitų priežasčių – Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) atliekamo tyrimo ir darbo Seime Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) parlamentaro Dainiaus Kepenio padėjėja.

„Buvo toks įvykis, kai vicemeras Artūras Šulcas užknarkė per tarybos posėdį, vaizduodamas, kad jam neįdomu, ką kalba opozicijos atstovai. Tai tos patyčios vyksta nuolat, menkinami kiti politikai, kurie turi kitą nuomonę, ypač opozicijos atstovai. Matau problemų ir miesto valdyme, teikiau ne kartą pasiūlymus, į kuriuos neatsižvelga (...). Aš atsistatydinu iš tarybos narės pareigų, atiduodu mandatą nuo gegužės 1-osios. Jau esu prašymą Vyriausiajai rinkimų komisijai pateikusi“, – BNS sakė L. Girskienė.

Anot jos, palikti mandatą ji apsisprendė ne spontaniškai, o įvertinusi, kad negalės įgyvendinti užsibrėžtų tikslų. Anot jos, valdančioji dauguma į Etikos komisiją išrinko valdančiųjų, o ne opozicijos atstovą, kaip numato Vietos savivaldos įstatymas. Anot jos, valdantieji ne kartą tyčiojosi iš „Puteikis plius“ frakcijos seniūnės Ninos Puteikienės, kai ji buvo siūloma į kitas savivaldybės komisijas.

Politikė taip pat kaltina valdančiuosius nepotizmu savivaldybėje ir valdomose įmonėse bei įstaigose, patyčioms prieš opoziciją pasitelkiant ir žiniasklaidą, „kuriai yra atriekiamas nemenkas kąsnis biudžeto lėšų informacijos viešinimui“.

Ji sako toliau dirbsiant ligšiolinėse pagrindinėse pareigose - daugiabučių namų savininkų bendrijos pirmininke.

Pagal sąrašą, L. Girskienės vietą jai atsisakius mandato turėtų užimti Dainius Špučys. Anot L. Girskienės, šiuo metu jis yra išvykęs dirbti ir gyventi į Jungtinius Arabų Emyratus.

Šią žinią pirmasis pranešė naujienų portalas delfi.lt. Portalo teigimu, tai pirmas toks atvejis Klaipėdoje per 27 metus, kai tarybos narys savo noru atsisako mandato.

Meras V. Grubliauskas sako, kad kaltinimai „visomis įmanomomis žemiškomis nuodėmėmis“ nepagrįsti ir su aiškia „politine deklaracija“.

„Vertinu tai kaip emocinį protrūkį, nepagrįsta jokiais realiais faktais. Aš tik manau, kad šuo pakastas kitoje vietoje: jei neklystu, šiuo metu VTEK yra atliekamas tyrimas dėl jos veiklos suderinamumo su tarybos nario pareigomis. Galbūt juntamas ne pats palankiausias sprendimas tokiu būdu trinktelima durimis - sakau tai kaip prielaidą, neteigiu kaip fakto. Bet kas galėtų paneigti galimybę, kad tai – vienas esminių motyvų?“ – BNS sakė meras.

Etikos komisija patvirtino BNS, jog šiuo metu pačios L. Girskienės prašymu aiškinasi, ar politikė nepažeidė įstatymų nenurodžiusi privačių interesų deklaracijoje ryšių su bendrove „Daugiabučių administravimo centras“ ir asociacija „Marių bendruomenė“. Taip pat aiškinamasi, ar politikė nepažeidė teisės aktų dalyvaudama daugiabučių namų susirinkimuose, veikdama kaip savivaldybės tarybos narė, ir galbūt siūliusi prisijungti prie jos vadovaujamos daugiabučių namų savininkų bendrijos „Bandužiai“. VTEK taip pat vertins L. Girskienės nurodytas aplinkybes dėl jos, kaip bendrijos pirmininkės, patalpų nuomos sutarties pasirašymo su Seimo nariu D. Kepeniu – ji dirba parlamentaro padėjėja-sekretore.

Komitetas „Puteikis plius“, įskaitant L. Girskienę, turi tris narius savivaldybės taryboje, likę du – N. Puteikienė bei Alfonsas Vildžiunas, anot L. Girskienės, trauktis neketina ir žada „atkentėti visą kadenciją“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...