captcha

Jūsų klausimas priimtas

Advokatai ketina teikti nemokamas teisines paslaugas

Lietuvos advokatūra gyventojams ketina teikti nemokamas teisines paslaugas. Tam tikslui svarstoma įsteigti Nemokamų teisinių paslaugų centrą.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Šiam žingsniui Lietuvos advokatus paskatino pernai vykusios Advokatūros savaitės patirtis. Tos savaitės dienomis daugiau kaip 60 advokatų ir advokatų padėjėjų teikė nemokamą teisinę pagalbą įvairiuose Lietuvos vietovėse. Gyventojai buvo konsultuojami šeimos, darbo, paveldėjimo, nekilnojamojo turto, vartotojų teisių apsaugos klausimais, taip pat civilinės administracinės ir baudžiamosios teisės srityse. Gyventojai aktyviai naudojosi suteikta galimybe, kas parodė didelį tokių paslaugų poreikį.

Nemokamos teisinės gynybos poreikis buvo akcentuotas ir neseniai Vidaus reikalų ministerijoje vykusiame pasitarime. Pabrėžta, kad neatlygintinos advokatų pagalbos labai reikia itin jautriose prekybos žmonėmis bylose.

„Vertindami gyventojų poreikį ir tikrai sėkmingai Advokatūros savaitės metu įgyvendintą iniciatyvą, manome, kad nemokamos teisinės paslaugos galėtų būti teikiamos ne tik advokatūros savaitės proga, bet daug dažniau ir didesnėmis apimtimis,“ – teigia Lietuvos tarybos pirmininkas prof. dr. Ignas Vėgėlė.

Šiuo metu yra ruošiamasi savanoriškam neatlygintinam profesionalių teisinių paslaugų teikimui. „Advokatų taryba yra patvirtinusi advokatų ir advokatų padėjėjų kvalifikacijos kėlimo tvarkos pakeitimus, pagal kuriuos dalį kvalifikacijos kėlimo balų advokatai ir padėjėjai galės surinkti teikdami nemokamą arba taip vadinamą Pro bono teisinę pagalbą. Žinoma, yra ir iššūkių – šiuo metu intensyviai ieškome patalpų, kurios leistų šią veiklą vykdyti, nes advokatūros valdomos administracinės patalpos yra maksimaliai išnaudotos, o papildomos išlaidos patalpų nuomai būtų didelė finansinė našta“, – sako prof. dr. I. Vėgėlė.

Advokatūra kasmet jos valdomose patalpose surengia virš 60 pusės dienos trukmės kvalifikacijos kėlimo seminarų, apie 30 panašios trukmės egzaminų, jose nuolat vyksta Advokatų tarybos, Garbės teismo, Drausmės komiteto, civilinės ir civilinio proceso teisės, baudžiamosios ir baudžiamojo proceso teisės, valstybės garantuojamos teisinės pagalbos ir kitų komitetų posėdžiai, jose dirba advokatūros administracija.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...