captcha

Jūsų klausimas priimtas

L. Linkevičius: ar darome viską, ką galime, kad padėtume Ukrainai?

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ketvirtadienį Briuselyje kartu su Ukrainos ir Europos Sąjungos institucijų atstovais atidarė tyrimų centro „European Policy Centre“ organizuotą Ukrainos forumą.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Atidarymo kalboje L. Linkevičius pabrėžė, kad Ukraina sudėtingas reformas vykdo Rusijos agresijos sąlygomis, todėl negalime reikalauti, kad reikšmingi pokyčiai ekonomikos, kovos su korupcija ir kitose srityse įvyktų anksčiau nei valstybė užsitikrins saugumą ir sustiprins krašto gynybą. Vis dėlto, net ir karo sąlygomis, Ukraina per pastaruosius trejus metus reformų keliu pažengė toliau nei per praėjusius du dešimtmečius, o ukrainiečiai po Maidano atrado tikrąjį savo identitetą.

L. Linkevičius taip pat pabrėžė, kad šiuo metu svarbūs ne tik pokyčiai Ukrainoje, bet ir ES patikimumas, nes partnerystė ir įsipareigojimai yra abipusiai.

„Turime atsakyti į klausimą, ar darome viską, ką galime, kad padėtume Ukrainai? Lietuva siunčia ekspertus, teikia materialinę ir finansinę paramą, tačiau šiuo pavyzdžiu turi sekti ir kitos ES valstybės narės. Reikia didesnės politinės valios ir noro“, – teigė ministras.

„Ukrainos sėkmė reikš mūsų visų sėkmę, todėl turime vienyti jėgas, ginti savo vertybes, būti aktyvesni ir teikti šaliai veiksmingą pagalbą“, – sveikindamas forumo dalyvius kvietė L. Linkevičius.

Siekiama, kad Ukrainos forumas taptų pagrindine diskusijų apie Ukrainą platforma Briuselyje. Didžiausias dėmesys jame bus skiriamas diskusijoms apie Ukrainos užsienio, saugumo, ekonomikos ir vidaus politikos vystymąsi, ES ir Ukrainos santykius.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...