captcha

Jūsų klausimas priimtas

Seimas nesutinka Aplinkos ir Žemės ūkio ministerijų perkelti į Kauną

Seimas nesutinka, kad Aplinkos ir Žemės ūkio ministerijos būtų perkeltos į Kauną. 
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Ketvirtadienį parlamentarai nepritarė vyriausybės įstatymo pataisoms, kuriose siūloma nustatyti, kad Aplinkos ir Žemės ūkio ministerijų buveinės yra Kaune, likusių ministerijų – Vilniuje. 

Už tokią vyriausybės įstatymo pataisą, kurią ketvirtadienį pateikė Seimo narys konservatorius Jurgis Razma, po pateikimo balsavo 28 Seimo nariai, prieš buvo 21, susilaikė 27 parlamentarai. Seimas nepritaręs projekto tobulinimui, nutarė jį atmesti.

Seimo narys konservatorius Rimantas Jonas Dagys apgailestavo, kad valdančiojoje koalicijoje esanti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga tokiu balsavimu parodė, kad išsižada savo rinkiminių pažadų dvi ministerijas perkelti į Kauną.

Seimo neįtikino konservatorių argumentai, kad perkėlus dvi ministerijas į Kauną būtų skatinama regioninė politika. 

Socialdemokratas Juozas Olekas mano, kad tokiu atveju Kaunas ministrų tikrai nematytų, nes jiems reikėtų nuolat vykti į posėdžius ir pasitarimus Vilniuje. 

Jo nuomone, būtų racionaliau visas ministerijas perkelti į vieną pastatą Vilniuje. 

J. Razma siūlė įstatymo įsigaliojimą nukelti į 2019 m. sausio 1 d., tai leistų vyriausybei išspręsti su šio įstatymo įgyvendinimu susijusias praktines problemas.

Galiojančiame vyriausybės įstatyme išvardijamos ministerijos, bet nėra nurodyta, kur įsikūrusios jų buveinės.

S. Skvernelis: planų perkelti ministerijas į Kauną neatsisakoma

Vyriausybės vadovas teigia, kad planų perkelti Aplinkos ir Žemės ūkio ministerijas į Kauną neatsisakoma, nors Valstiečių ir žaliųjų frakcija balsavo prieš tokį konservatorių pateiktą pasiūlymą.

Saulius Skvernelis sako, kad į viešojo sektoriaus pertvarką žiūrima kompleksiškai, o konservatorių registruotą projektą vadina bandymu iš teisėkūros padaryti šou.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...