captcha

Jūsų klausimas priimtas

VTEK: Švenčionių meras pažeidė įstatymą

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė, kad Švenčionių rajono savivaldybės meras Rimantas Klipčius pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus nustatyta tvarka bei terminais deklaruoti privačius interesus. Taip pat VTEK nusprendė, kad politikas nepažeidė šio įstatymo įpareigojimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.
Asociatyvinė BNS nuotr.
Asociatyvinė BNS nuotr.

Priimant sprendimą dėl Švenčionių rajono savivaldybės tarybos nario Rimo Klipčiaus elgesio, VTEK pasisakė, kad jis nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.

Švenčionių rajono savivaldybės tarybos narys Vytautas Bulka pranešė, esą, savivaldybės meras R. Klipčius ir jo žmona sudarė būsto pirkimo sandorį, tačiau jo laiku nedeklaravo. Taip pat teigta, kad greta mero Švenčionėliuose įsigyto būsto buvo pradėtas Žeimenos upės pakrantėje esančios gatvės rekonstrukcijos projektas pritraukiant savivaldybės bei Europos Sąjungos lėšas. Esą šiam projektui pritarta sušaukus neeilinį savivaldybės posėdį, kuriame nei pats meras, nei jo tėvas tarybos narys Rimas Klipčius nenusišalino.

Tyrimo metu nustatyta, kad savo ir savo žmonos sudarytus sandorius meras R. Klipčius deklaravo nesilaikydamas įstatyme numatyto 30 kalendorinių dienų termino. 2016 m. spalio 26 d. papildytoje privačių interesų deklaracijoje politikas nurodė, kad 2016 m. birželio 3 d. yra sudaręs deklaruotinos vertės notarinį paskolos gavimo sandorį, o jo sutuoktinė 2016 m. liepos 14 d. – notarinį žemės sklypo su pastatais pirkimo sandorį.

Atkreiptinas dėmesys, kad VTEK 2013 m. gruodžio 3 d. Švenčionių rajono savivaldybės tarybos nario pareigas tuo metu ėjusį Rimantą Klipčių už privačių interesų nedeklaravimą buvo pripažinusi pažeidusiu Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas. Dėl šio pažeidimo Vilniaus apylinkės teismas 2014 m. vasario 18 d. nutarimu Rimantą Klipčių pripažino padarius administracinį teisės pažeidimą, numatytą Administracinių teisės pažeidimo kodekse, ir skyrė jam administracinę nuobaudą – įspėjimą.

VTEK atlikto tyrimo duomenimis, projektą „Švenčionių rajono kraštovaizdžio formavimas gamtinio karkaso teritorijoje ir estetinio potencialo didinimas“ Švenčionių rajono savivaldybė pradėjo rengti bei jam įgyvendinti būtinus darbus atliko dar iki merui R. Klipčiui ir jo žmonai įsigyjant nekilnojamąjį turtą Švenčionėlių mieste.

2016 m. rugsėjo pradžioje savivaldybės tarybos posėdyje buvo nuspręsta teikti paraišką Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramai šiam projektui gauti. Iš šio projekto techninių užduočių matyti, kad jomis nesiekiama gerinti nei Švenčionėlių miesto, kaip urbanistinės erdvės, nei gatvės, kurioje 2016 m. liepą meras R. Klipčiaus žmona įsigijo nekilnojamąjį turtą, architektūrinių, inžinerinių bei infrastruktūros sprendinių (gatvės asfaltavimo, apšvietimo, sutvarkymo, šaligatvio pakeitimo ir pan.). Projektu „Švenčionių rajono kraštovaizdžio formavimas gamtinio karkaso teritorijoje ir estetinio potencialo didinimas“ siekiama išsaugoti ir puoselėti Švenčionių rajono gamtinį kraštovaizdį, esantį prie Žeimenos upės.

Tyrimo metu nenustatyta pagrįstų duomenų, kad įgyvendinus šį projektą tiesiogiai padidėtų merui R. Klipčiui Švenčionėlių mieste priklausančio žemės sklypo bei pastatų komercinė vertė ir pagerėtų šio valstybės politiko šeimos gerovė.

Tyrimo duomenimis, negalima daryti vienareikšmės išvados, kad apie mero šeimos sudarytus nekilnojamojo turto pirkimo sandorius galėjo žinoti ir jo tėvas, tarybos narys R. Klipčius, anksčiau nei ši informacija buvo nurodyta viešai skelbiamoje mero privačių interesų deklaracijoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...