Lietuvoje

2013.05.03 18:32

Vilniaus savivaldybė leido lenkams žygiuoti pagrindine sostinės gatve

15min.lt 2013.05.03 18:32

Anksčiau draudusi masines eitynes Gedimino prospektu Vilniaus savivaldybė lenkams žygiuoti pagrindine sostinės gatve leido.

Anksčiau draudusi masines eitynes Gedimino prospektu Vilniaus savivaldybė lenkams žygiuoti pagrindine sostinės gatve leido.

Gavusi savivaldybės leidimą šeštadienį nuo 11 val. iki 13.30 val. Lietuvos sostinės centre eitynėmis 20 m. jubiliejų pažymės Lietuvos lenkų sąjunga.

Eisena prasidės ties Lietuvos Seimu ir baigsis prie Aušros vartų, kur bus aukojamos šv. Mišios.

Primename, kad šiemet leidimus organizuoti masinius renginius pagrindinėje miesto gatvėje sostinės valdžia dalijo skurdžiai ir dėl to buvo priversta aiškintis teismuose.

Iki šiol nėra išspręstas ginčas tarp savivaldybės ir Lietuvos gėjų lygos (LGL), kuri prašo leisti liepos pabaigoje Gedimino prospekte surengti eitynes „Baltic Pride“. Savivaldybė organizatoriams pasiūlė renginį perkelti kitapus Neries – į Upės gatvę, o LGL dėl to savivaldybę apskundė teismui.

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) nurodė savivaldybei persvarstyti Lietuvos gėjų lygos (LGL) prašymą, bet savivaldybė šį teismo sprendimą apskundė. Savivaldybės skundo iki šiol teismas nėra išnagrinėjęs.

Nedavusi leidimo organizuoti eitynių Gedimino prospekte Kovo 11-ąją Vilniaus savivaldybė buvo patekusi ir Lietuvos tautinio jaunimo sąjungos nemalonėn. Ši organizacija kaltino savivaldybę tyčiojantis iš eitynių organizatorių ir leidimo siekė per teismus. Galiausiai eitynės Gedimino prospekte vis tiek įvyko, nors savivaldybė leidimo joms taip ir nebuvo išdavusi.