captcha

Jūsų klausimas priimtas

Politologė: „raumenų rodymas“ gali baigtis ir koalicijos skilimu

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos nariui, premjerui Sauliui Skverneliui ir naujam socialdemokratų lyderiui Gintautui Paluckui nesusitinkant konstruktyviam pokalbiui ir santykius aiškinantis per žiniasklaidą, kyla diskusijų, ar tai – ne koalicijos skilimo pradžia. Kaip sako politologė dr. Ieva Petronytė, jei toks „raumenų rodymas“ tęsis ilgiau, tai gali grėsti ir koalicijos skilimu.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Šiuo metu vykstant tam žodžių karui, atrodo, kad tiek viena, tiek kita pusė – tiek ministras pirmininkas, tiek naujasis socialdemokratų lyderis – demonstruoja savo pozicijas, savo „raumenis“ ir, panašu, nori užsiimti kuo geresnes derybines pozicijas tolimesniame tarpusavio bendravime“, – sako VU TSPMI dėstytoja, Pilietinės visuomenės instituto direktorė dr. I. Petronytė.

Pasak jos, iš socialdemokratų rodomos iniciatyvos galima spręsti, kad jie nori naujų ar atsinaujinančių derybų, o vyriausybės vadovas greičiausiai galvoja, kad dėl to, kad pasikeičia partijos pirmininkas, nereikėtų keisti visos vyriausybės darbo.

„Ar tas „pasistumdymas“ kažką labai pakeis – klausimas. Labiau tai skirta visuomenei. Bet jei tai per kelias artimiausias dienas nepasibaigs kažkokiu konstruktyviu sprendimu [...], greičiausiai galime tikėtis to, kad koalicijos partneriai gali keistis“, – pabrėžia Pilietinės visuomenės instituto direktorė.

Kaip pastebėjo I. Petronytė, konservatoriai šioje situacijoje laikosi kantriai ir solidžiai, ir panašu, kad tie susitikimai, kurie vyksta su ministru primininku, kelia prielaidas, kad jie galėtų būti pakaita socialdemokratams koalicijoje. 

Plačiau apie tai – pokalbio įraše.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...