captcha

Jūsų klausimas priimtas

Triukšmo suvokimo dieną pietų pertraukas kviečia praleisti tyloje

Kiekvienais metais paskutinį balandžio trečiadienį visas pasaulis mini Tarptautinę triukšmo suvokimo dieną. Šios dienos minėjimo tikslas yra atkreipti visuomenės dėmesį į triukšmo problemą ir priminti visiems, kokia svarbi yra tyla. Šią dieną skatinama nurimti, pagalvoti apie triukšmo žalą ir prisiimti atsakomybę už tylios aplinkos kūrimą bei puoselėjimą.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Jau ketvirtus metus iš eilės Vilniaus visuomenės sveikatos biuras, minėdamas šią dieną, kviečia Vilniaus miesto ir rajono bendrojo ugdymo įstaigas dalyvauti akcijoje „PERTRAUKA TYLOJE“. Akcijos tikslas yra ugdyti vaikų supratimą apie triukšmą, siekiant ne tik pabrėžti didesnį jų jautrumą neigiamam triukšmo poveikiui mokykloje, namuose, renginiuose, bet ir ugdyti atsakomybę dėl pačių keliamo triukšmo, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Ši akcija – savotiška veiksmo savaitė be triukšmo – vyksta nuo balandžio 24 d. iki balandžio 28 d. Kiekvieną šios savaitės dieną viena trumpoji 10 minučių pertrauka (po pirmosios arba antrosios pamokos) mokyklose skelbiama PERTRAUKA TYLOJE. Kiekviena akcijoje dalyvaujanti mokykla rūpinasi, kad akcijos metu visoje mokykloje būtų užtikrinama tyla. Planuojama atsisakyti garsaus skambučio, įrengti tylos ir ramybės „kampelius“, kur būtų galima ramiai pailsėti. PERTRAUKOS TYLOJE metu mokiniai kviečiami netriukšmauti, garsiai nesikalbėti, laiką leisti tyloje. Mokiniams siūloma išeiti pasivaikščioti, mankštintis, medituoti, piešti, skaityti knygą, rašyti laiškus ar kurti eilėraščius.

Šiais metais akcijoje dalyvauja daugiau nei 50 Vilniaus miesto ir rajono mokyklų, kuriose mokosi apie 20 tūkst. mokinių.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...