Lietuvoje

2017.04.25 19:11

Padėti maždaug 150 vaikų Lietuvoje galite vien tik pirkdami kavą

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, Lietuva“, LRT.lt2017.04.25 19:11

Kai daugybė vaikų jaučiasi vieniši, nes tėvai jiems neturi laiko, o dauguma draugų – virtualūs, praskaidrinti jų gyvenimą galite paprasčiausiai kartu gerdami kavą. Akcijos „Stebuklinga kava“ sumanytojai kviečia paremti sunkumų patiriantiems vaikams skirtą didžiųjų brolių ir seserų savanorystės programą „Big Brothers Big Sisters“.

Gerdami kavą vienoje iš akcijos ženklu pasipuošusių kavinių didžiuosiuose Lietuvos miestuose paremsite vieną seniausių ir veiksmingiausių prevencinių programų pasaulyje. Ji išsiskiria tuo, kad vaikui ir su juo draugaujančiam suaugusiam savanoriui talkina profesionalūs psichologai ir socialiniai darbuotojai, o pagalba emocinio palaikymo ar teigiamo pavyzdžio stokojančiam nepilnamečiui yra individuali, reguliari ir ilgalaikė.

„Programos esmė yra, kad ji yra skirta vaikams nuo 7 iki 14 metų amžiaus, kuriems tam tikru sunkiu gyvenimo laikotarpiu trūksta palaikymo arba teigiamo pavyzdžio. Tai vaikai, kurie gali išgyventi krizes šeimoje, mokykloje, jie gali turėti sunkumų bendraujant, gali būti, kad jie yra nedrąsūs ir nepasitiki savimi. Galbūt tiesiog savo aplinkoje neturi suaugusio, į kurį galėtų lygiuotis. Tai programos esmė – ji padeda tokiems vaikams. Vaikų didžiaisiais draugais tampa suaugę žmonės, savanoriai, kurie skiria dvi valandas per savaitę savo laisvo laiko vienerius metus“, – apie projektą, kuris šiuo metu Lietuvoje padeda maždaug 150 vaikų, pasakoja „Big Brothers Big Sisters“ programos vadovė Jūratė Baltuškienė.

Daugiau apie Lietuvoje jau 22 metus veikiančią programą – Giedrės Baltrušytės reportaže. 

Naujausi