captcha

Jūsų klausimas priimtas

Klausa tikrinama vos gimus: ne tik diagnozuoja, bet ir įvertina riziką

Lietuvoje jau keletą metų veikia naujagimių klausos patikra, kuri atliekama dar gimdymo namuose. Vienam iš tūkstančio vaikų tokios patikros metu nustatomas sunkus klausos sutrikimas. Taip pat tokio patikrinimo metu galima įvertinti rizikos faktorius ir užkirsti kelią klausos sutrikimams atsirasti arba plisti. 
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

„Jeigu vaikas neturi rizikos faktorių, gimė sveikas ir klausos testas yra teigiamas, jis pas mus nepatenka. Pas specialistus patenka tie vaikai, kurie turi sudėtingus rizikos faktorius arba klausos testai buvo neigiami“, – pasakoja gydytoja otorinolaringologė dr. Inga Julija Sruogienė.

Pasak jos, tai leidžia išvengti arba kuo anksčiau diagnozuoti vaikų klausos sutrikimus: „Mes juos galime diagnozuoti labai anksti – tam naudojami objektyvūs tyrimo metodai.“

Kaip pasakojo gydytoja, vaikų klausos sutrikimai nustatomi gana dažnai. Pasaulyje klausos negalią turi apie 30 proc. žmonių. Lietuvos statistikos duomenimis, vienas iš tūkstančio naujagimių gimsta turėdamas sunkią klausos negalią. Apie 9 tūkst. vaikų turi vidutinę ir nežymaus klausos sutrikimo negalią.

Pasak gydytojos, klausos sutrikimų priežastys gali būti įgytos ir įgimtos. Kūdikių klausai įtakos turi mamos nėštumo ligos, gimdymo traumos, neišnešiotumas, taip pat – ligos pogimdyminiu laikotarpiu, galvos traumos. 

Plačiau apie vaikų klausos sutrikimus – pokalbio įraše.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close