captcha

Jūsų klausimas priimtas

G. Paluckas – už homoseksualų partnerystę, nelietuviškas pavardes pasuose

Socialdemokratų partijos pirmininku išrinktas Gintautas Paluckas teigia esąs už tos pačios lyties partnerystės įteisinimą ir nelietuviškų pavardžių rašymą oficialiuose asmens dokumentų puslapiuose.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Politikas teigia pasigendąs partijos deleguotos teisingumo ministrės Mildos Vainiutės nuosaikesnės pozicijos šiais klausimais.

„Aš pasisakau „už“, partija, esu tikras, pasisako „už“, nes tai yra mūsų vertybės ir politinėje programoje partijos tai įrašyta. Bet koalicijos partneriai yra „prieš“, nepaisant to, kad premjeras Saulius Skvernelis yra sakęs, kad yra „už“, bet didelė dalis frakcijos priešinasi. Kitas dalykas, reikia iš socialdemokratinio kampo padėti pamatyti tai ir pačiai ministrei (M. Vainiutei – BNS), nes kiek aš esu girdėjęs jos komentarų, taip pat ir vyriausybės valandos metu, tai nekoreliuoja su socdemine, kairiąja politika ir nuostatomis. Bet mes padėsime ministrei šioje vietoje susigaudyti“, – BNS sakė G. Paluckas.

Jis neabejojo M. Vainiutės teisine kompetencija, pabrėždamas, kad ministrė yra teisės profesionalė.

„Bet šiuo atveju ministrė ministre yra ir todėl, kad ji atstovauja socialdemokratams. Į tai įeina ir socialdemokratų nuostatų atstovavimas. Taigi tuos dalykus su ministre mes aptarsime, aš ją padrąsinsiu būti kairesne ir laikytis partijos politinės programos“, – žadėjo G. Paluckas.

Paklaustas, ar socialdemokratai teiks atitinkamas įstatymų pataisas, vadovas pabrėžia, kad valstiečiams, opozicijai priešinantis partnerystės įteisinimo idėjai „demaršų neverta daryti“.

„Pirmiausia, tai kiršina visuomenę. Bus aktyvi viešoji diskusija, todėl daryti veiksmą reikia tuomet, kai tu esi įsitikinęs bent jau 50 procentų, kad jis pavyks. Tam reikia suburti kažkokią koaliciją, palaikymą šiam klausimui Seime. Mes pasižiūrėsime, apšnekėsime su kitomis frakcijomis, pažiūrėsime, kiek pasikeitė mūsų koalicijos partnerių nuomonė. Jei premjeras sako, kad jis problemų nemato, ir turint galvoje, kad jis turi nemenką įtaką frakcijoje, galbūt, žiūrėkite, mes surinksime tuos visus balsus ir išspręsime šį klausimą kartą ir visiems laikams“, – svarstė socialdemokratas.

Jo nuomone, Socialdemokratų partijos frakcija balsuos už Seime šiuo metu registruotas pataisas dėl nelietuviškų pavardžių oficialiame paso puslapyje ir taip nuosekliai laikysis savo pozicijos.

„Problemos dėl pilnos lotyniškos abėcėlės mes nematome. Tikrai dėl to nematau jokių problemų lietuviškai kultūrinei tapatybei, tai daugiau akcentuojama dešinėje tradicionalistų pozicijoje, bet atgarsį randa – ir čia yra bėda – mūsų koalicijos partnerių gretose. Nei aš, nei socialdemokratai nematome jokių problemų šioje vietoje, tai yra tikrai sureikšminama, šiek tiek priešinamos tautinės bendrijos“, – kalbėjo G. Paluckas.

Partnerystė kaip bendras gyvenimas kartu neįregistravus santuokos numatyta 2001 metais įsigaliojusiame Civiliniame kodekse, tačiau realiai institutas neveikia, nes iki šiol nėra specialaus įstatymo. Naujausiais „Vilmorus“ apklausos duomenimis, vienos lyties partnerystei neprieštarauja apie dešimtadalis gyventojų.

Šiuo metu Lietuvoje galiojantys teisės aktai numato, kad Lietuvos piliečių dokumentuose vardai ir pavardės rašomi lietuviškais rašmenimis. Iniciatyvų įteisinti pavardžių rašybą būta ir anksčiau, naujausia – pusės Seimo narių prašais inicijuotos pataisos, kurios leistų pavardes lotyniškos abėcėlės pagrindu rašyti pagrindiniame paso ir tapatybės kortelės puslapyje.

Pernai gruodį į pareigas skiriama M. Vainiutė sakė, kad dėl homoseksualų partnerystės įteisinimo bus ieškoma „bendro sutarimo“ visuomenėje, o dėl pavardžių klausimo, anot jos, pirmiausia bus atsižvelgiama į Konstitucinio Teismo išaiškinimą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...