captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lietuva tęs visokeriopą paramą Ukrainai

Pirmadienį Vilniuje su darbo vizitu lankėsi Ukrainos užsienio reikalų ministras Pavlo Klimkinas. Susitikime su Lietuvos užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi aptartas intensyvus dvišalis bendradarbiavimas, sutarta, kad būtina toliau plėtoti ekonominius šalių ryšius.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Ukrainos užsienio reikalų ministras informavo apie saugumo situaciją Rytų Ukrainoje. Ministrai pabrėžė, kad Minsko susitarimai turi būti įgyvendinti ir sankcijos Rusijos Federacijai turi būti taikomos tol, kol jie nebus visiškai įgyvendinti. Akcentuota, kad Ukrainos klausimą, įskaitant besitęsiančią agresiją prieš šalį, situaciją okupuotame Kryme bei neteisėtų ginkluotų grupuočių kontroliuojamose teritorijose Rytų Ukrainoje, būtina išlaikyti tarptautinėje darbotvarkėje.

„Nepaisant tebesitęsiančios karinės agresijos prieš šalį, Ukraina per kelis pastaruosius metus padarė didelę pažangą. Svarbu, kad Ukraina šiame kelyje nesustotų ir toliau įgyvendintų reikalingas reformas“, – sakė L. Linkevičius. Jis paragino Ukrainą aktyviai įsitraukti rengiantis lapkritį Briuselyje vyksiančiam jau penktajam Rytų partnerystės viršūnių susitikimui.

Ukrainos užsienio reikalų ministras padėkojo už vienareikšmę Lietuvos paramą Ukrainos teritoriniam integralumui, eurointegracinei darbotvarkei ir pagalbą įgyvendinant reformas Ukrainoje.

Šiuo metu Ukrainoje dirba daugiau kaip 10 aukšto lygio Lietuvos ekspertų, deleguotų Lietuvos arba dirbančių Ukrainos institucijose, ES, Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO), kitų organizacijų atstovybėse Ukrainoje. Jie dirba verslo reguliavimo, teisės, teisėsaugos, saugumo, gynybos, ir kitose srityse.

Nuo 2014-ųjų Lietuvos institucijos yra skyrusios daugiau nei 8 milijonus eurų paramos Ukrainai, taip pat daug projektų įgyvendina nevyriausybinės organizacijos.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...