captcha

Jūsų klausimas priimtas

Darbo grupė siūlo didinti parlamentinei veiklai skirtas lėšas

Seimo narių teises ir darbo sąlygas turintį nustatyti įstatymo projektą rengusi darbo grupė siūlo didinti Seimo nariams parlamentinei veiklai skiriamas lėšas ir leisti jas naudoti trumpalaikei automobilio nuomai.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Įstatymo projekte numatyta, kad už šiuos pinigus Seimo narys nuomotis automobilį galės ne daugiau kaip septynias dienas per mėnesį.

„Tai numatyta tam, kad Seimo nariai galėtų naudoti parlamentinės veiklos lėšas, pavyzdžiui, nuvykti į susitikimus su rinkėjais“, – BNS sakė pataisas rengusios darbo grupės pirmininkas parlamento vicepirmininkas Arvydas Nekrošius.

Pastaruosius kelis mėnesius, pagal naujų Seimo valdančiųjų nustatytą tvarką, parlamentinės lėšos automobilio nuomai negali būti naudojamos. Iki šios tvarkos įvedimo parlamentarai galėjo neribotai naudoti parlamentinei veiklai skirtas lėšas automobilio nuomai.

Projekte numatyta, kad parlamentinei veiklai Seimo nariai kas mėnesį gautų po 1,7 vidutinio mėnesio darbo užmokesčio dydžio sumą. Tai reikštų grįžimą į prieš ekonominę krizę buvusią padėtį.

Nuo 2008 metų Seimo nariams parlamentinei veiklai kas mėnesį mokama po vieno vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio sumą (dabar apie 800 eurų). Nors sumažinimas numatomas tik vieniems metams, kasmet parlamentarai vis pratęsdavo jo galiojimą.

Siūloma įstatyme nustatyti, kad už šiuos pinigus politikai gali apmokėti padėjėjų pokalbius telefonu, biuro išlaikymo išlaidas, pirkti gėlių ir suvenyrų, kanceliarinių prekių, drausti automobilinį ir kt.

Naują įstatymo projektą dėl parlamentarų teisių ir pareigų parengusi darbo grupė taip pat pasiūlė, kad sostinėje ir 30 kilometrų nuo jos ribų gyvenamojo ploto neturintys politikai galėtų įsikurti Seimo viešbutyje, tačiau turėtų susimokėti už elektrą ir vandenį. Dabar visas komunalines viešbučio gyventojų išlaidas padengia Seimo kanceliarija.

Taip pat siūloma, kad Seimo nariui už kiekvieną be pateisinamos priežasties praleistą plenarinį, komiteto ar komisijos posėdį atlyginimas būtų mažinamas 5 procentais. Jeigu būtų praleisti visi posėdžiai, toks parlamentaras atlygio negautų.

Tokia naujovė numatyta ir jau svarstomose Seimo statuto pataisose. Jas pasiūlė Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Julius Sabatauskas.

Dabar galiojančiame Seimo statute numatyta, kad parlamentarui atlyginimas daugiausia gali būti sumažinamas vienu trečdaliu.

Darbo grupė nesiūlo įteisinti parlamentarų atostogų, nors tai padaryti yra nurodęs Konstitucinis Teismas. Projekto autorių nuomone, Seimo narių darbas yra nepertraukiamas, o įteisinus atostogas neįmanoma garantuoti skubų Seimo posėdžio sušaukimo susidarius ypatingai situacijai.

Pagal projektą, kiekvienam parlamentarui, kaip ir dabar, priklausytų po tris padėjėjo-sekretoriaus pareigybes.

Taip pat numatyta, kad Seimo nario prašymu savivaldybės administracija neatlygintinai turėtų suteikti jam tinkamas patalpas susitikti su gyventojais. Tačiau šios patalpos negalėtų būti naudojamos rinkimų agitacijai vykdyti. Be to, savivaldybės turėtų suteikti nemokamai patalpas vienmandatėje apygardoje išrinkto parlamentaro biurui.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...