Lietuvoje

2017.04.22 20:00

A. Butkevičius pasakė, kokia bus pirmoji naujojo socdemų pirmininko užduotis

BNS2017.04.22 20:00

Didžiausios Lietuvoje Socialdemokratų partijos pirmininku išrinktas G.Paluckas pirmiausia turės suformuoti komandą ir įgyti partiečių ir visuomenės pasitikėjimą, sako dabartinis partijos lyderis Algirdas Butkevičius.

„Kiekvieno pirmininko tikslas yra suburti vieningą komandą, įgyti pasitikėjimą partijos bičiulių ir, svarbiausia, Lietuvos žmonių“, – BNS šeštadienį sakė A. Butkevičius.

Pasak jo, Seime nedirbančio G. Palucko taip pat lauks iššūkis dirbti su parlamento Socialdemokratų frakcija.

„Kadangi (G. Paluckas) nėra Seimo narys, vis tiek aš manau, kad jis turės dalyvauti ir frakcijos posėdžiuose, (...) ir organizuoti valdybos posėdžius tikriausiai Seime“, – kalbėjo buvęs ministras pirmininkas.

Antrajame tiesioginių pirmininko rinkimų ture G. Paluckas varžėsi su ūkio ministru Mindaugu Sinkevičiumi. Preliminariais duomenimis, G. Paluckas rinkimuose surinko 5190, o M. Sinkevičius – 4781 balsus. Šiuos rezultatus per tris dienas dar turės patvirtinti LSDP pirmininko rinkimų komisija.

G. Paluckas per rinkimų kampaniją žadėjo pakeisti didžiąją dalį partijos vadovybės, jeigu būtų išrinktas.

A. Butkevičius jo pažadus vadino radikalesniais nei M.Sinkevičiaus, tačiau teigė nesibaiminantis, kad gali nebelikti partijos elite.

„Aš niekada nesibaiminau, nes mano gyvenimo kelias yra toks, kad niekada nesiveržiau į jokias pareigas“, – BNS sakė socialdemokratų lyderis.

„Niekada netrukdysiu, o jeigu būsiu reikalingas, aš visada padėsiu. Niekada nebuvau žmogus, kuris vadovautųsi pavydu, neapykanta ar kerštu“, – pridūrė jis.

G. Paluckas partijos pirmininko pareigas pradės eiti gegužės 6 dieną socialdemokratų suvažiavime.