Lietuvoje

2017.04.21 14:04

Iki 2020 metų medijų raštingumo bus pradėta mokyti visose mokyklose

ELTA2017.04.21 14:04

Švietimo ir mokslo ministrė tikina, kad iki 2020 m. medijų raštingumas atsiras visose mokyklose, tai bus integruota į bendrojo ugdymo turinį, į įvairius dalykus, bus išmokyta apie 1000 pedagogų. Jau dabar medijų raštingumo mokoma 200 mokyklų.

„Tik pamokų mokyklose nepakanka norint pasiekti, kad visuomenė išsiugdytų medijų ir informacinio raštingumo įgūdžius. Todėl reikalingas ir kitų institucijų – Kultūros, Krašto apsaugos ministerijos – bendradarbiavimas“, – sakė ministrė Jurgita Petrauskienė penktadienį Seime vykstančioje konferencijoje

Visuomenės medijų raštingumas – saugios valstybės sąlyga

Medijų raštingumas – gebėjimas tinkamai naudotis medijomis: žiniasklaida, socialiniais tinklais, kitomis priemonėmis. Ministrė J. Petrauskienė pabrėžia, kad kuriant ugdymo turinį labai svarbus saugumo aspektas.

„Kai auginame mažą vaiką, mokome jį saugiai pereiti gatvę, neimti dovanų iš nepažįstamų žmonių, bet nemokome, kaip atsirinkti informaciją, kuri taip lengvai pasiekiama kiekvienam. Kritiškas požiūris į medijas ypač aktualu, kai kalbame apie propagandą. Ji taiko net į mūsų valstybingumą. Todėl labai svarbu, kad mokiniai įgustų informaciją vertinti, analizuoti, atsispirti manipuliacijoms. Medijų raštingumo skatinamas kritinis požiūris prisideda ir prie propagandos keliamų grėsmių mažinimo“, – sako ministrė J. Petrauskienė.

Konferencijoje taip pat pristatoma kitų šalių patirtis didinant medijų raštingumo prieinamumą visuomenei. Ministerijų atstovai pristato įgyvendinamas ir planuojamas priemones, ugdančias įvairių visuomenės grupių kritinį mąstymą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.