Naujienų srautas

Lietuvoje2017.04.21 13:22

R. Kurlianskis iš STT atsiėmė 117 tūkst. eurų

Byloje dėl prekybos poveikiu, kyšininkavimo, papirkimo ir neteisėto disponavimo valstybės paslaptį sudarančia informacija įtariamas „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis įrodė, kad teisėtai disponuoja ir žymiai didesnėmis nei per kratą pas jį rasta grynųjų pinigų sumomis. Todėl šį penktadienį Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) neliko nieko kito, kaip tik atiduoti R.Kurlianskiui 116 790 eurų. STT atstovė spaudai Renata Endružytė 15min patvirtino: „Taip, šiandieną prokuroro nutarimu Raimondui Kurlianskiui buvo grąžinti pinigai, kratos metu paimti jo darbo vietoje.“

Šie pinigai iš „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio buvo paimti 2016 m. gegužę kratos metu.

Įtariamojo advokatas Romualdas Mikliušas penktadienį 15min teigė, kad jo ginamasis nuo pat pradžių nuosekliai laikėsi pozicijos, jog šie pinigai niekaip nesusiję su jokiomis nusikalstamomis veikomis.

„Jis parodymų nedavė. Bet jis išreiškė poziciją, kad jokių nusikaltimų nėra padaręs“, – teigė advokatas.

R. Mikliušo teigimu, jis jau senokai kreipėsi į STT, prašydamas grąžinti jo klientui visus per kratą nepagrįstai paimtus grynuosius.

„Anksčiau atsisakymas grąžinti pinigus buvo motyvuojamas Valstybinės mokesčių inspekcijos atliekamu tyrimu. Tačiau dar sausio mėnesio pabaigoje VMI pasakė, kad Raimondas Kurlianskis galėjo teisėtai disponuoti ir žymiai didesnėmis grynųjų pinigų sumomis, nei iš jo buvo paimta. Formalumai šiek tiek užtruko, bet šiandieną jis nuėjo į STT ir jam atidavė visus tuos pinigus“, – 15min pasakojo advokatas R. Mikliušas.

Formaliai sprendimas dėl galimybės grąžinti R. Kurlianskiui tai, kas anksčiau buvo vertinama kaip įkaltis ikiteisminiame tyrime, yra priimtas Vilniaus apygardos prokuratūroje – dokumentą pasirašė bylą kuruojantis dabar vyriausiojo prokuroro pareigas čia einantis Justas Laucius. Penktadienį J. Laucius 15min patvirtino priėmęs tokį nutarimą, bet plačiau jo nekomentavo.

15min primena, kad ir kitas įtariamasis Eligijus Masiulis buvo pateikęs teisėsaugai prašymą grąžinti jam kratos metu paimtus 250 tūkst. eurų, tačiau šis iš Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio pirmininko pareigų pasitraukusio politiko prašymas teisme nebuvo tenkintas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi