Lietuvoje

2013.05.03 11:37

Darbo partijos byloje toliau skaitoma baigiamoji kalba

ELTA 2013.05.03 11:37

Nepaisant Darbo partijos advokato prašymo padaryti pertrauką vadinamojoje juodosios buhalterijos byloje penktadienį Vilniaus apygardos teisme prokuroras tęsia baigiamosios kalbos skaitymą.

Nepaisant Darbo partijos advokato prašymo padaryti pertrauką vadinamojoje juodosios buhalterijos byloje penktadienį Vilniaus apygardos teisme prokuroras tęsia baigiamosios kalbos skaitymą.

Advokatas pertraukos byloje prašė po to, kai ketvirtadienį Darbo partijos atstovai siekė nušalinti teisėjų kolegiją dėl esą jiems daromo spaudimo kuo greičiau išspręsti Darbo partijos bylą. Advokatas Vladimiras Buslovičius teigė, jog byla neturėtų būti sprendžiama toliau, kol šis prašymas nebus išnagrinėtas.

ELTA primena, kad ketvirtadienį teisėjams buvo pateiktas garso įrašas, kuriame neva girdimas dviejų asmenų pokalbis apie teisėjų kolegijai daromą spaudimą kuo greičiau užbaigti Darbo partijos bylą. Anot vieno iš kaltinamųjų Vytauto Gapšio, įraše kalbasi buvęs Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkas Viktoras Dovydaitis ir buvęs teisėjas bei Seimo narys Konstantas Ramelis.

Vis dėlto teisėjų kolegijos pirmininkė Daiva Pranytė-Zalieckienė atmetė šį prašymą ir teigė, kad jau ketvirtadienį buvo nutarta, jog prašymas nušalinti teisėjų kolegiją yra nepagrįstas.

„Pateiktas garso įrašas dėl neva teisėjų kolegijai daromo spaudimo negali būti vertinamas kaip įrodymas, kadangi nėra aišku, kokiu būdu jis yra gautas“, – sakė D.Pranytė-Zalieckienė ir nurodė prokurorui tęsti baigiamosios kalbos skaitymą.

Prokuroras Saulius Verseckas savo baigiamojoje kalboje aptaria bylos įrodymus bei atskleidžia tyrimo detales. Tikimasi, kad kalbos pabaigoje bus pasiūlytos bausmės kaltinamiesiems. Šioje byloje kaltinamieji yra pati Darbo partija kaip juridinis asmuo, trys jos nariai – Viktoras Uspaskichas, V. Gapšys bei Vitalija Vonžutaitė - bei buvusi buhalterė Marina Liutkevičienė. Jie yra kaltinami 2004–2006 metų laikotarpyje neapmokestinę apie 25 mln. litų pajamų bei 23 mln. litų išlaidų.

Savo kalboje prokuroras jau aptarė neoficialių darbo užmokesčių mokėjimą Darbo partijos viduje, citavo neoficialius kasos orderius, kuriais buvo finansuojami Darbo partijos regioniniai skyriai, taip pat pateikė duomenis ir išrašus apie neapmokestinamas išlaidas telefoniniams pokalbiams bei interneto paslaugoms.

Prokuroras S. Verseckas taip pat atskleidė, kad Darbo partija tiek rinkimų kampanijų metu, tiek ir kitu metu organizuodavo susitikimus su rinkėjais įvairiuose Lietuvos miestuose. Tokių vadinamųjų „Darbo partijos turų per Lietuvą“ metu buvo rengiami ne tik susitikimai, bet ir pramogų renginiai, neretai kviečiant koncertuoti žymius atlikėjus. Su jais taip pat būdavo atsiskaitoma neapmokestinamomis lėšomis. Dažniausiai atlikėjų, tarp kurių minimi Žilvinas Žvagulis, Gintarė Karaliūnaitė, grupė „B'Avarija“, vadybininkams už koncertus pinigus persiųsdavo V. Vonžutaitė.