Lietuvoje

2017.04.21 11:10

Kampanijai „Už saugią Lietuvą“ – metai: kas nuveikta

Prezidentės inicijuotai kampanijai „Už saugią Lietuvą“ sukanka metai. Per juos priimtos 9 Dalios Grybauskaitės pasiūlytos įstatymų pataisos dėl patyčių, vaikų globos sistemos pertvarkos bei vaiko teisių apsaugos.

Kampanija „Už saugią Lietuvą“ siekia savivaldybėms padėti spręsti socialines problemas. Per pirmuosius veiklos metus jau įsigaliojo prezidentės inicijuotos pataisos, skatinančios vaikų globą šeimose ir neleidžiančios mažiems vaikams iki trejų metų patekti į globos institucijas. Be to, mokyklos šiemet bus įpareigotos kovoti su smurtu ir patyčiomis, o kitąmet pradės veikti ir vaiko teises ginantys pakeitimai, kurie turėtų padėti užtikrinti jų saugumą, padidinti tėvų ir institucijų atsakomybę bei paspartinti vaikų globos ir įvaikinimo procesus. 

Prezidentūros teigimu, partnerių dėka pradėtas plėsti vaikų dienos centrų tinklas, suteikta pagalba vargingoms ir socialinės rizikos šeimoms. Prie kampanijos „Už saugią Lietuvą“ prisijungė visos šalies savivaldybės, įvairios institucijos, nevyriausybinės organizacijos bei verslo įmonės.