Naujienų srautas

Lietuvoje2013.05.03 11:15

LRT radijo laidos – konkurso „Pragiedruliai“ laureatės

LRT.lt 2013.05.03 11:15

Gegužės 2 d. Vilniuje buvo apdovanoti tradicinio Geriausių 2012 m. laidų konkurso „Pragiedruliai” nugalėtojai, tarp kurių pateko ir LRT radijo laidos.

Gegužės 2 d. Vilniuje buvo apdovanoti tradicinio Geriausių 2012 m. laidų konkurso „Pragiedruliai” nugalėtojai, tarp kurių pateko ir LRT radijo laidos, rašoma organizatorių pranešime spaudai.

Šis konkursas, kurį organizuoja  Lietuvos radijo ir televizijos komisija kartu su Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondu, buvo surengtas jau vienuoliktą kartą. 2002 m. pirmą kartą surengtame konkurse iš pradžių dalyvavo tik televizijos laidos, tačiau su metais jis išsiplėtė, buvo įtrauktos ir radijo laidos bei laidos vaikams, įsteigiama įvairių specialių prizų ir nominacijų.

Rengdama geriausių laidų konkursus komisija siekia paskatinti kultūros laidų bei laidų vaikams kūrimą, populiarinti kultūrą ir jos vertybes, įvertinti ir  apdovanoti geriausių laidų kūrėjus.

Kasmet laidoms vertinti iš radijo ir televizijos laidų ekspertų sudaroma vis kita vertinimo komisija.  2012 m. laidas vertino ir nugalėtojus išaiškino ši vertinimo komisija: LRTK narys, poetas, vertėjas, Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkas Antanas Jonynas; LRTK narys, kino režisierius, Lietuvos kinematografininkų sąjungos pirmininkas Gytis Lukšas; LRTK narys, Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos valdybos narys Vidas Mačiulis; etnologė, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto jaunesnioji mokslo darbuotoja Gražina Kadžytė;  LRTK narys, teatro ir kino aktorius ir režisierius Algis Matulionis; LRTK narys, žurnalistas, istorikas Kęstutis Petrauskis; VU Žurnalistikos instituto direktorius Žygintas Pečiulis; žurnalistė Liudvika Pociūnienė; Katalikų radijo „Mažoji studija“ vyriausiasis redaktorius Julius Sasnauskas; lietuvių televizijos režisierius, prodiuseris Juozas Sabolius; Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo tarybos pirmininkė Vaiva Žukienė.

Laidos buvo vertinamos atsižvelgiant į jų profesionalumą, aktualumą, išliekamąją vertę, kūrybos tęstinumą  bei kitus kriterijus.

2012 m. geriausių laidų konkursui buvo pateiktos 43  laidos: 25  televizijos ir 18 radijo laidų.  Konkurse buvo išrinktos 5 geriausios laidos bei įsteigti 5 specialieji prizai, taip pat šiais metais konkurse įsteigtos dvi naujos nominacijos, kurias įsteigė Etninės kultūros globos taryba: už etninės kultūros sklaidą ir už  pagarbą ir meilę tarmėms. Visi konkurso dalyviai buvo apdovanoti diplomais, o  nugalėtojai – prizais ir premijomis.

Geriausios laidos:

Geriausia 2012 m. laida – laida „Radijo dokumentika“

Autorė Simona Aginskaitė (transliuota per „LRT radiją“);

Geriausia 2012 m. laida  – laida „Kaip gimsta legendos?“

Autorė Indrė Anskaitytė (transliuota per „LRT radiją“ ir „LRT klasiką“);

Geriausia 2012 m. laida – laida „Atokvėpio valandėlė“. Žemaitiškai Viktorija Daujotytė „Balsa Ūkūs“

Autorė Doloresa Kazragytė (transliuota  per „Marijos radiją“);

Geriausia 2012 m. laida – laida „Tarp Nemuno ir Dniepro“

Autoriai: Ingrida Laimutytė, Aleksas Matvejevas (transliuota per „Pan TV“);

Geriausia 2012 m. laida  – laida „Birutė Žilytė“ iš ciklo „Lietuviškų vaikų knygų iliustruotojai“.

Autoriai: Margarita Alper, Tomas Tamošaitis, Miglė Gaižiūtė, Janina Sabeckienė, Algirdas Žvinakevičius (laida transliuota per „INIT TV“, „Šiaulių televiziją“, „Aukštaitijos krašto televiziją“).

Specialieji prizai:

Specialusis prizas už moderniosios lietuvių muzikos analizę –- laidai „Pusiaudienis ir dekadansas“ iš ciklo „Skersvėjai“

Autorius Šarūnas Nakas (transliuota per „LRT klasiką“);

Specialusis prizas už pagarbą gyvybei – laidai „Artyn prie Jėzaus - vaikams ir ne tik“

Autorė Genutė Ulevičienė (transliuota  per „Marijos radiją“);

Specialusis prizas už muzikinės laidos dramaturgiją – laidai „Lietuvos muzikos ir teatro akademijos 80-mečiui: Lietuvos ir pasaulio dainininkas Sergejus Larinas“

Autoriai: Viktoras Gerulaitis, Rimantas Kaziukėnas, Audronė Ivanauskienė (transliuota  per radijo programą „A2“).

Specialusis prizas už teatro pedagogiką – laidai „KTV - Kino ir Tele virtuvė“.Valentino Masalskio kursas.

Autoriai: Natalija Ju, Živilė Gallego, Vincas Kubilius, Nadežda Pereverzeva, Vytautas Gradeckas, Virginija Kučinskaitė (transliuota per „TV1“);

Specialusis prizas už pastangas priartinti istoriją jaunimui – laidai „Kur Nemunėlis teka“

Autoriai: Rasa Karpavičienė, Arvydas Liorančas, Valentinas Skopičius (transliuota per „Pūkas-TV“);

Etninės kultūros globos tarybos prizai:

Už etninės kultūros sklaidą – laidai „Senosios skrynios istorijos“

Autoriai: Rita Kiškūnaitė, Arūnas Pakulevičius, Jonas Skupeika, Žilvinas Skrebė, Egidijus Juščius, Rytis Garalevičius (transliuota per„Šiaulių televiziją“);

Už pagarbą ir meilę tarmėms – laidai „Atokvėpio valandėlė“. „Žemaitiškai Viktorija Daujotytė „Balsa Ūkūs“

Autorė Doloresa Kazragytė (transliuota  per „Marijos radiją“).

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi