Naujienų srautas

Lietuvoje2017.04.20 14:38

Kriminalinė policija pradėjo tyrimą dėl įsilaužimo į BNS sistemą

LRT.lt 2017.04.20 14:38

Lietuvos kriminalinė policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl įsilaužimo į naujienų agentūros BNS sistemą ir melagingos žinios paskelbimo.

Apie pradėtą tyrimą dėl galimo neteisėto prisijungimo prie informacinės sistemos informavo Lietuvos kriminalinės policijos biuras, išnagrinėjęs BNS prašymą.

Melaginga žinia pavadinimu „Sirijos aidas Latvijoje: JAV kariai apsinuodijo ipritu“ BNS sistemoje paskelbta balandžio 12-ąją lietuvių ir rusų kalbomis.

BNS vidaus tyrimo metu nustatyta, kad buvo neteisėtai pasinaudota turinio valdymo sistemų administratoriaus paskyra, prisijungimai vykdyti naudojantis anonimiškumą užtikrinančios „Tor“ sistemos serveriais. 

Išgalvotoje žinioje buvo teigiama, esą amerikiečių kariai Latvijoje apsinuodijo ipritu. Teksto pabaigoje rašoma, kad Baltijos jūros dugne esantis ipritas yra ekologinė bomba ir „tik Kremlius žino, kada ji sprogs“.

„Šį incidentą vertiname rimtai, imamės visų priemonių išsiaiškinti aplinkybes. Palyginus tekstus matyti, kad išgalvota žinia pirmiausia buvo sukurta rusų kalba, o po to netaisyklingai išversta į lietuvių kalbą“, – sako BNS direktoriaus pavaduotojas turiniui Vaidotas Beniušis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi