Lietuvoje

2017.04.20 11:49

Dėl J. Miliaus atleidimo VAAT kreipėsi į Konstitucinį Teismą

ELTA2017.04.20 11:49

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) suabejojo vyriausybės sprendimu iš pareigų atleisti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktorių Joną Milių ir prašo Konstitucinio Teismo išaiškinti, ar ministrų kabineto sprendimas yra teisėtas.

VAAT bylos nagrinėjimą nusprendė atnaujinti iš esmės, ir ši nutartis yra neskundžiama.

„Teismas, išnagrinėjęs bylą, suabejojo tiek vyriausybės protokoliniu sprendimu, tiek nutarimu atleisti J. Milių iš tarnybos“, – teigė VAAT teisėjas Arūnas Kaminskas.

Nei J. Milius, nei jo advokatas ketvirtadienį į nutarties paskelbimą neatvyko.
„Byla laikinai yra sustabdyta, kol šiuo klausimu pasisakys KT ir bus pateikti atsakymai, kai byla bus išnagrinėta iš esmės“, – po nutarties paskelbimo teigė teisėjas.

Ministrų kabinetas, nelaukdamas bylos pabaigos, trečiadienį vykusiame vyriausybės posėdyje paskyrė naują VMVT vadovą – žemės ūkio viceministrą Darių Remeiką.

J. Milius vyriausybės sprendimu buvo atleistas pernai, ministrų kabinetui neigiamai įvertinus jo veiklos ataskaitą. Paties J. Miliaus teigimu, jo atleidimą lėmė politiniai motyvai, o vyriausybė jo ataskaitos realiai nenagrinėjo, svarstymo metu pasitarime nebuvo visų vyriausybės narių.

VAAT anksčiau patenkino J. Miliaus prašymą kaip liudininkus apklausti buvusį vidaus reikalų ministrą Tomą Žilinską ir buvusią žemės ūkio ministrę Virginiją Baltraitienę, kuri praėjusiame teismo posėdyje teigė patyrusi tuomečio premjero Algirdo Butkevičiaus spaudimą įkalbėti J. Milių trauktis savo noru, nors pernai rugpjūtį ministrė pati ragino VMVT direktorių nusišalinti nuo pareigų.

Teisėsauga nuo pernai vasaros pabaigos atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimo J. Miliaus piktnaudžiavo tarnyba ir dokumentų klastojimo. Įtariama, kad buvęs VMVT vadovas, veikiamas Seimo nario Petro Gražulio, siekė nuslėpti įmonėje „Judex“ rastus sanitarinius pažeidimus. J. Milius pernai liepą taip pat dalyvavo prieštaringai vertintoje medžioklėje ir vakarienėje kartu su ministre V. Baltraitiene, Latvijos žemės ūkio ministru Janiu Duklavu ir privačiais verslininkais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.