Naujienų srautas

Lietuvoje2017.04.20 15:02

Seimo komisija siūlo panaikinti G. Steponavičiaus teisinę neliečiamybę

ELTA 2017.04.20 15:02

Seimo sudaryta laikinoji tyrimo komisija siūlo patenkinti generalinio prokuroro Evaldo Pašilio prašymą ir panaikinti Seimo nario liberalo Gintaro Steponavičiaus teisinę neliečiamybę. 

Ketvirtadienį už tokį sprendimą komisijos nariai balsavo vienbalsiai.

Sprendimas priimtas išklausius Generalinės prokuratūros atstovo argumentų. Taip pat savo paaiškinimus pateikė ir į Seimo narių klausimus atsakė G. Steponavičius. 

Seimas savo balsavimu turės nuspręsti, ar komisijos išvadai pritarti. 

Antradienį Seimas, išklausęs generalinio prokuroro Evaldo Pašilio pranešimą ir vadovaudamasis Seimo statutu, sudarė laikinąją tyrimo komisiją dėl sutikimo Seimo narį Gintarą Steponavičių patraukti baudžiamojon atsakomybėn, primena ELTA. 

Joje dirba 12 įvairioms frakcijoms atstovaujančių Seimo narių. Tai Vida Ačienė, Ričardas Juška, Vytautas Kamblevičius, Dainius Kreivys, Michalas Mackevičius, Andrius Palionis, Žygimantas Pavilionis, Virginijus Poderys, Jurgis Razma, Valerijus Simulikas, Petras Valiūnas ir Juozas Varžgalys. 

Komisijos pirmininku paskirtas V. Poderys. Seimas pavedė komisijai tyrimą atlikti iki šių metų balandžio 20 d. 

Antradienį generalinis prokuroras Evaldas Pašilis kreipėsi į Seimą, prašydamas panaikinti Seimo nario Gintaro Steponavičiaus teisinę neliečiamybę. 

Jo teigimu, Seimo nario Gintaro Steponavičiaus veiksmai vertintini kaip „piktnaudžiavimas konstituciniais Seimo nario įgaliojimais, Seimo nario priesaikos sulaužymas, Seimo statuto, Politinių partijų įstatymo bei Valstybės politikų elgesio kodekso pažeidimai“. 

Anot E. Pašilio, prokurorai norėtų pareikšti G. Steponavičiui įtarimą pagal Baudžiamojo kodekso 228 straipsnio 2 dalį – tai yra piktnaudžiavimas. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi