Naujienų srautas

Lietuvoje2017.04.19 19:56

D. Šakalienė: ikiteisminio tyrimo medžiaga ir K. Pūko parodymai neatitinka

ELTA, BNS 2017.04.19 19:56

Ikiteisminio tyrimo medžiaga ir parlamentaro Kęstučio Pūko liudijimas nesutampa, trečiadienį apkaltos komisijai išklausius parlamentarą sako komisijos pirmininkė „valstietė“ Dovilė Šakalienė.  

„Seimo narys K. Pūkas pateikė komisijai savo paaiškinimus ir atsakė į klausimus, neigia bet kokio seksualinio priekabiavimo ar kitos nusikalstamos veikos, Konstitucijos ar priesaikos sulaužymo faktą, mus informavo, kad visa medžiaga prieš jį yra sufalsifikuota, sufabrikuota, arba tai yra provokacija“, – po komisijos posėdžio trečiadienį žurnalistams sakė D. Šakalienė.

Klausiama, ar ją įtikino K. Pūko liudijimas, pirmininkė sakė matanti „neatitikimą tarp ikiteisminio tyrimo medžiagos, taip pat tarp asmenų, kurie liudijo komisijai, parodymų ir K.Pūko mums pateiktų paaiškinimų“. „Negaliu šiandien dar daryti galutinės išvados, nes turime susėsti su komisija  dėl mūsų išvadų krypties, ar siūlysime, kad būtų inicijuota apkalta, ar ne“, – sakė D. Šakalienė.

Komisijos pirmininkė taip pat pažymėjo, kad K. Pūkas atsisakė pasirašyti komisijos pateiktus dokumentus, anot jos, tai beprecedentis atvejis.

„Susidūrėmė su beprecedenčiu elgesiu ir apskritai yra pirmas kartas, kai asmuo, kuriam taikoma apkalta, apklausos metu atsisako pasirašyti apklausiamo asmens protokolą. Jo gynėjai pareiškė, kad jis netinkamai parengtas, nors tai yra standartas, kuris naudojamas specialiųjų tyrimų komisijos daugelį metų, ir dar nei vienas asmuo nebuvo atsisakęs pasirašyti“, – sakė D. Šakalienė.

„Tai neatleidžia jo nuo teisinės atsakomybės, todėl jam buvo perskaityti žodžiu protokolas ir įspėjimai. Jo atsisakymas pilnai bendradarbiauti su komisija neatleidžia nuo atsakomybės“, – tvirtino komisijos vadovė.

D. Šakalienė taip pat pasakojo, kad K.Pūkas reikalavo akistatos su asmenimis, liudijusiais komisijai.

K. Pūkas savo ruožtu tvirtina esąs apšmeižtas. „Jie kalba nesąmones, kurių nėra, nebuvo ir nebus. Man juk 64 metai, aš juk pensininkas, man aiškina kaip kokiam „bachūrui“ pagautam gatvėj, kuris „mergas“ kalbina. Kaip jiems gali kas nors atitikti, jei jie meluoja? Pirmą kartą pasišaukė, klausimus man užduoda provokuojančius, daro kažkokį suinteresuotą sudraskymą“, – BNS sakė K. Pūkas.

Parlamentaro advokatas Mantas Arasimavičius sako, dokumentų K. Pūkas nepasirašė, nes jie buvo netinkamai pateikti.

„Pakišo popierių, abejotino turinio, mes prašėme komisijos, kad paaiškintų teises, kaip vyks posėdžiai, kada gausim medžiagą, kokius įrodymus galime pateikti. Pateikė popierių, kad teisės išaiškintos, jei  jokių teisių niekada neišaiškino, raštu neatsako į prašymus, o po to pakiša posėdy, kad teisės išaiškintos – todėl ir nepasirašėme“, – BNS sakė advokatas.

Dėl nepagarbos komisijai D. Šakalienė ketina apskųsti R. Žemaitaitį etikos sargams

K. Pūko apkaltos komisijos pirmininkė D. Šakalienė ketina kreiptis į Seimo Etikos ir procedūros komisiją dėl komisijai liudijusio parlamentaro „tvarkiečio“ R. Žemaitaičio elgesio, kuris, anot jos, darė jai psichologinį spaudimą, pademonstravo nepagarbą komisijai.

„Seimo narys Remigijus Žemaitaitis jau įrašui, ne tik privačiai Seimo koridoriuose, darė man psichologinį spaudimą, trukdė eiti savo pareigas kaip specialiosios komisijos pirmininkei. Šiandien posėdžio metu jis labai aiškiai pademonstravo nepagarbą komisijai, nesilaikymą protokolo, darė psichologinį spaudimą ir tokiu būdu bandė kliudyti komisijos darbui, elgėsi grubiai, familiariai ir visiškai neetiškai“, – po trečiadienį vykusio komisijos posėdžio žurnalistams sakė D. Šakalienė.

Ji sakė nematanti kitos išeities, kaip teikti skundą Seimo Etikos ir procedūrų komisijai.

„Žemaitaitis reiškė savo originalų požiūrį į šitos komisijos darbą, teikė pamokymus, kaip mums reikia dirbti, familiariai kreipdamasis į mane, kaip komisijos pirmininkę, nurodinėjo, ką turėčiau daryti, ir grasinamu tonu reikalavo man atsakyti, ar aš jį supratau“, – vardijo D. Šakalienė.

Ji tvirtino, kad dėl to R. Žemaitaitis buvo išprašytas iš posėdžio. „Perspėtas apie nesilaikymą protokolo, nesilaikymą komisijos darbo reglamento buvo paprašytas išeiti iš posėdžio, ką ir padarė“, – sakė D. Šakalienė.

Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas Remigijus Žemaitaitis mano, kad prokuratūra turi tirti šituos dalykus, o ne Seimo komisija. Jo nuomone, valstybėje yra žymiai svarbesnių spręstinų problemų.

„Cirkas yra vykdomas valstybėje. Mes turime šiandien tiek reikšmingų dalykų. Tą patį Darbo kodeksą, investicijas, emigraciją, o mes čia utinėjamės ir blusinėjamės smulkmenose. Jūs paklauskite, ar nors vienam žmogui tai rūpi? Šiandien jam rūpi, kaip jo vaikas gyvena, kur išvažiuos, mokslo metai bus pratęsti mėnesiui ar nebus, kaip bus su kariuomene ir su gaisrininkais. O kuo mes užsiiminėjam? Blusinamės. Įvertinkite komisijos darbą ir kaštus. Baikite tyčiotis iš Lietuvos žmonių“, – po apklausos žurnalistams sakė R. Žemaitaitis.

Jo nuomone, K. Pūkas nėra vertas apkaltos, ir tai galėtų būti jam pamoka.

„Aš manau, kad už tokius dalykus nereikia čia su apkaltomis svaidytis. Iš tikrųjų vieną kartą tegul būna jam gera pamoka. Apkalta gali būti, jį pašalinsime iš Seimo, bet ar nuo to kas nors pasikeis? Aš abejoju. Manau, kad politikui didesnė bausmė yra gėda ir visuomenės pasmerkimas, tai tris kartus didesnė bausmė“, – sakė R. Žemaitaitis.

Trečiadienį apkaltos komisija apklausė galimu seksualiniu priekabiavimu kaltinamą Seimo narį Kęstutį Pūką, Seimo narį „tvarkietį“ Kęstutį Bartkevičių. Jau antrą kartą kviestas pateikti paaiškinimus komisijai Seimo narys „tvarkietis“ Petras Gražulis komisijoje nepasirodė.

Komisija, kurioje dirba 12 Seimo narių, turės pateikti Seimui išvadą, ar yra pagrindas pradėti apkaltą galimu seksualiniu priekabiavimu kaltinamam parlamentarui K. Pūkui.

Seimas pavedė komisijai tyrimą atlikti iki šių metų gegužės 1 d.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi