Lietuvoje

2017.04.19 18:01

VTEK aiškinsis, ar Aplinkos ministerijos kancleris galėjo spręsti dėl medžioklės draugo pareigų

LRT.lt 2017.04.19 18:01

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl Aplinkos ministerijos kanclerio Roberto Klovo elgesio. Bus aiškinamasi, ar jis nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimo nustatyta tvarka ir terminais deklaruoti privačius interesus bei vengti interesų konflikto, o šiam kilus – nusišalinti, teigiama pranešime spaudai.

Seimo Antikorupcijos komisijos atsiųstame pranešime teigiama, jog Aplinkos ministerijoje pernai spalio pabaigoje buvo surengtas konkursas Gamtos apsaugos ir miškų departamento direktoriaus pareigoms eiti.

Šio konkurso komisijai pirmininkavo R. Klovas, o konkursą laimėjo Donatas Dudutis. Esą, jie abu dalyvavo medžiotojų klubo „Girios“ veikloje, todėl pranešime abejojama, ar nebuvo nusižengta reikalavimui nusišalinti nuo interesų konfliktą galimai keliančios situacijos. Taip pat R. Klovas savo privačių interesų deklaracijoje įstatymo nustatytais terminais nebuvo pateikęs duomenų apie narystę medžiotojų klube „Girios“.

VTEK taip pat pradėjo tyrimą dėl Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos ir miškų departamento direktoriaus D. Dudučio elgesio. Bus aiškinamasi, ar jis nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimo nustatyta tvarka ir terminais deklaruoti privačius interesus. VTEK rėmėsi informacija, jog D. Dudutis savo privačių interesų deklaracijoje įstatymo nustatytais terminais nebuvo pateikęs duomenų apie narystę medžiotojų klubo „Girios“ veikloje.