Lietuvoje

2013.05.03 10:17

N. Venckienei nubrauktas trečdalis algos (papildyta)

Šarūnas Černiauskas, DELFI.lt2013.05.03 10:17

Seimo valdyba penktadienį nusprendė, ką daryti su mėnesį Seime nesirodančios Neringos Venckienės alga. Nutarta jai nurėžti trečdalį atlyginimo.

Seimo valdyba penktadienį nusprendė, ką daryti su mėnesį Seime nesirodančios Neringos Venckienės alga. Nutarta jai nurėžti trečdalį atlyginimo.

Apie tai žurnalistams pranešė Seimo pirmininkas Vydas Gedvilas.

„Mes svarstėme Etikos ir procedūrų komisijos išvadą. Mes jai pritarėme. Pagal statutą, mes turime jai trečdalį atlyginimo nuimti. Ir mes tą padarysime. Priėmėme tokį sprendimą, įpareigojome kanceliarija (sumažinti N. Venckienės algą – DELFI), o toliau – teisėtvarkos institucijų reikalas“, – kalbėjo V. Gedvilas.

eimo pirmininkas pastebėjo, kad jeigu N. Venckienė toliau nesirodys Seime, tikėtina, kad atlyginimo mažinimo procedūrą reikės kartoti kas mėnesį.

„Mes kitokios situacijos neturime. Yra patinė situacija. Dabar yra pateikta projektų statutui (siūlančių už posėdžių nelankymą braukti visą algą – DELFI), kad kitą kartą nebūtų tokios situacijos. (...) Visi kalba apie tai, kad reikia, ir mes tą pataisą siūlysime, padarysime. Bet atgaline tvarka ji vis tiek negalios“, – aiškino V. Gedvilas.

Pasak jo, Seimo valdyba tolesnių veiksmų nesiima ir N. Venckienės paieškas palieka išimtinai teisėsaugos kompetencijai. Apie ketinimus prašyti komandiruotės į JAV N. Venckienės paieškoms ketvirtadienį pareiškęs Petras Gražulis detektyvu nedirbs – V. Gedvilas pranešė, kad toks klausimas Seimo valdyboje net nebuvo svarstomas.

„Dingo, o kas? Tai mes, Seimas, vykdome savo funkcijas, teisėtvarka vykdo savo funkcijas. Tiesiog mes nesame geresni sekliai negu teisėtvarkos institucijos“, – konstatavo politikas.

Seimo pirmininko žodžiais, apkalta N. Venckienei negalima tol, kol ji nesirodo Seime.

„Nėra žmogaus. Mes negalime jai apkaltos vykdyti, suprantate? Negalime. Jos nėra. Žmogus, pagal statutą, turi būti, jis turi gintis, jis turi išreikšti savo nuomonę. Aš darau tą, ką man leidžia statutas“, - reziumavo V. Gedvilas.

DELFI primena, jog N. Venckienė praleido jau 12 Seimo posėdžių iš eilės, taip pagerindama „rekordą“, kurį nustatė už keliones po Aziją Seimo nario mandato netekęs Linas Karalius. Šiuo metu populiariausia versija – kad „Drąsos kelio“ frakcijos seniūnė slapstosi JAV. Tačiau jos politiniai bendražygiai prisiekinėja nežinantys N. Venckienės buvimo vietos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt