Lietuvoje

2017.04.18 21:46

Kupiškio žemdirbiai protestavo prieš atliekų mokestį

Skirmantas Pabedinskas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.04.18 21:46

Kupiškio rajono ūkininkai prie savivaldybės administracijos pastato surengė protesto akciją prieštaraudami dėl rajono Tarybos priimto sprendimo padidinti mokestį už atliekas ir mokėti jį nuo visų turimų patalpų skaičiaus.

Pasak ūkininkų, patvirtinus papildomą mokestį už šiukšles kurių pastarieji neturi, teks mokėti didžiulius pinigus.

„Mokėdavome 80 eurų, o dabar 600 eurų metams. 500 eurų iš dangaus nenusileidžia, kaip sako pinigais niekam nesninga. Juk reikia uždirbti, o grūdų kainos krenta, išgyventi sunkiau darosi visiems“, – sakė Daukučių žemės ūkio bendrovės vadovas Petras Brazinskas.

Ūkininkai nori mokėti už realų šiukšlių kiekį, o ne, pasak jų, už orą ir mano, kad tai tėra savivaldybės įmonės „Kupiškio komunalininkas“ gelbėjimas.

„Jei šiukšlės susidaro ir jas išveža kiti, tai mes sumokame tam, kas išveža. O kodėl turime mokėti tam, kas tokios paslaugos mums neteikia?“ – klausė Skapiškio seniūnijos ūkininkė Jurgita Pakalnytė.

„Tai nėra gelbėjimas jokio komunalinio ūkio. Tie pinigai nesurenkami eilę metų, nuo kada buvo įvesta Kupiškio rajone rinkliava, ir tas mokestis nebuvo keliamas ir nebuvo didinamas“, – teigė Kupiškio rajono meras Dainius Bardauskas.

Savivaldybės pakviesti konsultantai pateisino mokesčio įvedimą, už studiją iš biudžeto gavo 13 tūkstančių eurų. Padidinus mokestį per metus reikia mokėti 1,5 euro už kvadratinį metrą

„Iš kur paimsi pinigus: kvadratus paskaičiavai, sudauginai ir mokėk, broli. O kad būtų gamykla, kad dirbi kiekvieną dieną toje patalpoje, o čia gi – mėnesį dirbi, grūdus sandėliuoji, o mokame už visus metus“, – stebėjosi Daukučių žemės ūkio bendrovės vadovas.

„Tai dauguma šių žmonių, nenoriu skaičiuoti, stambūs ūkininkai, stambūs žemvaldžiai ir sutikite, 50 eurų metams vidutinis mokestis, na tai nėra didelis“, – atkirto Kupiškio rajono meras.

Nepatenkintųjų kupiškėnų paremti atvyko Rokiškio, Biržų rajonų ūkininkai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt