Lietuvoje

2017.04.18 17:45

K. Pūko apkaltos komisija apklausė su juo dirbusį asmenį

BNS 2017.04.18 17:45

Parlamentaro Kęstučio Pūko apkaltos komisija antradienį viešai neskelbtame posėdyje apklausė dar vieną su parlamentaru dirbusį asmenį, o viena įsidarbinti siekusi mergina atsisakė liudyti išsigandusi spaudimo, posėdyje dalyvaujant parlamentaro advokatui.

„Šiandien mes suteikę dalinį anonimiškumą atlikome apklausą asmens, kuris pateikė informaciją apie savo tiesioginę patirtį su K. Pūku darbiniame kontekste. Taip pat dalinio anonimiškumo statusą suteikėme ir kitam asmeniui, kuris išsigando K. Pūko gynėjo dalyvavimo posėdyje, baiminasi spaudimo, neigiamų pasekmių savo ir savo šeimos atžvilgiu“, – BNS sakė komisijos pirmininkė „valstietė“ Dovilė Šakalienė.

Pasak jos, pas Seimo narį įsidarbinti norėjusią merginą dar bus siekiama apklausti, viena galimybių jai – liudyti raštu, neatskleidžiant asmens duomenų K. Pūko gynėjui.

„Tas asmuo turi tvirtą įsitikinimą, remiantis tiesioginio bendravimo su K.Pūku patirtimi, kad gali patirti spaudimą, darantį reputacijai žalą, jautrių su seksualiniu apsisprendimu susijusių detalių viešinimą. Tai jautri situacija ir mes tikrai suderinsime, ar, suteikus dalinį anonimiškumą, atvyks liudyti į komisijos posėdį, tik advokatas negalės paviešinti jokios informacijos, kas yra tas žmogus, ar gausime atsakymus į klausimus raštu ir nuasmeninę parodymus pateiksime K. Pūkui ir gynėjui“, – sakė pirmininkė.

D. Šakalienė taip pat patvirtino, kad komisija susipažino su Generalinėje prokuratūroje atliekamo tyrimo dėl galimo seksualinio priekabiavimo medžiaga, ir šie asmenys papildomai į komisiją kviečiami nebus.

„Kai kalbame apie nusikaltimus dėl seksualinio apsisprendimo, mes turime atsižvelgti į faktą, kad Lietuvoje moterys visiškai pagrįstai bijo liudyti tokiose bylose, nes beveik garantuojai patiria antrinę viktimizaciją. Komisija turi galimybę susipažinti su ikiteisminio tyrimo dalyvių parodymais, visa ikiteisminio tyrimo medžiaga mums prieinama, kam mums be reikalo traumuoti tuos žmones, visi parodymai yra ir mes visi su jais susipažinę“, – sakė parlamentarė.

Anksčiau prieš porą savaičių K. Pūko apkaltos komisija neskelbtame posėdyje buvo apklaususi dar vieną su K. Pūku dirbusį asmenį. Pasak komisijos vadovės, liudijęs asmuo patvirtino buvęs spaudžiamas atiduoti dalį savo Seimo nario padėjėjo atlyginimo, žeminamas, įžeidinėjamas. Tuo metu pats K. Pūkas BNS tokius kaltinimus neigė.

Apkalta K. Pūkui inicijuota žiniasklaidai paskelbus apie galimą Seimo nario seksualinį priekabiavimą per darbo pokalbius. Kelios merginos dėl to kreipėsi į Generalinę prokuratūrą.

Apkaltos komisija savo išvadą Seimui turi pateikti iki gegužės 1 dienos.