Naujienų srautas

Lietuvoje2017.04.18 16:09

Vaidoto bataliono kariai išvyko rengti Ukrainos karių

LRT.lt 2017.04.18 16:09

Balandžio viduryje Rukloje į Ukrainą išlydėta Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono karių pagrindu sudaryta mokymo grupė. Lietuvos kariuomenės instruktoriai išvyko į Ukrainos kariuomenės Tarptautinį taikos palaikymo mokymų centrą Yavoriv poligone (Lvovo sritis), kuriame beveik tris mėnesius rengs šios šalies karius, rašoma pranešime spaudai.

Lietuvos karių grupę sudaro 16 Lietuvos karių iš Vaidoto bataliono, Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Štabo, Žvalgybos ir Logistikos kuopų.

Į Ukrainą išvykstantiems kariams Vaidoto bataliono vadas pulkininkas leitenantas Eugenijus Lastauskas įteikė Lietuvos vėliavą ir palinkėjo garbingai įvykdyti pavestas užduotis.

„Jūsų indėlis į Ukrainos kariuomenės stiprinimą labai svarbus ir mūsų šalies gyventojams, palaikantiems Ukrainą visomis priemonėmis“, – išlydėdamas karius sakė plk. ltn. E. Lastauskas.

Ukrainoje Vaidoto bataliono karininkai ir puskarininkiai prisijungs prie daugianacionalinės JAV vadovaujamos Ukrainos karių rengimo programos (angl. Joint Multinational Training Group-Ukraine) ir vykdys individualų ir kolektyvinį Ukrainos karių rengimą, taip pat dalyvaus šaudymo pratybose.

Lietuvos kariuomenė nuo 2015 m. pradėjo dalyvauti JAV vadovaujamoje Ukrainos karių mokymų programoje, skirtoje rengti Ukrainos karius.

Nuo pat Rusijos agresijos Ukrainoje pradžios Lietuva palaiko Ukrainos nepriklausomybę ir teritorinį vientisumą, remia Ukrainos europinės ir euroatlantinės integracijos siekius. Bendradarbiavimas su Ukraina yra vienas iš svarbiausių Lietuvos užsienio ir saugumo politikos prioritetų.

Nuo pat Rusijos karinės agresijos Ukrainoje Lietuva aktyviai remia Ukrainą visomis įmanomomis, įskaitant karinę paramą, priemonėmis. Lietuva Ukrainai yra perdavusi ginkluotės elementų ir amunicijos, Lietuvoje gydomi ir reabilituojami sužeisti Ukrainos kariai. Kartu su sąjungininkais Lietuva padeda Ukrainai reformuoti ir rengti jos ginkluotąsias pajėgas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi