Naujienų srautas

Lietuvoje2017.04.20 07:50

J. Didžiulis: bosanovos stiliaus tautiška giesmė turėtų patikti ir V. Kudirkai

„Nuoširdžiai manau, kad kultūra reikia gyventi. Tikiu, kad kiekvienas turi rasti savo kultūros ir tapatybės išraišką. Galvojome, kad Lietuvos himnas yra toks gražus. Jeigu jis taip mažoriškai bosanoviškai suskambėtų – kaip būtų gražu. Manau, kad ir Vincui Kudirkai turėtų patikti“, – kalbėdamas apie lietuviškos tapatybės paieškas LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laisvės vėliavnešiai“ sako atlikėjas, visuomenės veikėjas Jurgis Didžiulis.

Visai neseniai J. Didžiulis debiutavo kaip kino kūrėjas. LRT TELEVIZIJA pristatė filmą „2beLT. Kartu Amerikoje“, kuriame kalbama apie lietuviškos tapatybės paieškas pasaulyje.

„Būtų ambicinga sakyti, kad užsiiminėju kinu. Važiavome į kelionę po Ameriką ir supratome, kad bus labai įdomu. Norėjome ieškoti pozityvių šiuolaikinių lietuvybės išraiškų, kurios įkvėptų ir padėtų suformuoti naują globalios Lietuvos viziją. Kelionėje sakėme: „Rašykime, filmuokime viską“, –  neseniai pristatyto filmo atsiradimo istorija laidoje „Laisvės vėliavnešiai“ dalijasi J. Didžiulis.

Atlikėjas pasakoja, kad kai kūrybinio proceso metu kilo dvejonių, ar verta kurti filmą, ar jo reikės, bet vidinis jausmas visgi sufleravo – šis darbas reikalingas Lietuvai.

„Sugrįžę į Lietuvą, po pusmečio pagaliau sukūrėme filmą, kuriuo aš labai džiaugiuosi ir žaviuosi dėl to, kad jis yra kupinas nuoširdumo. Kūrimo procese darai ir galvoji: ar reikia, apsimoka, verta? Bet visgi mačiau, [filme] yra tiek daug žmogiško potencialo, emocijose – tiek daug aukso, kad tiesiog jautėme prievolę padaryti gerą darbą. Taip išėjo filmas“, – sako J. Didžiulis.

Paklaustas, ką jam reiškia būti lietuviu, J. Didžiulis paminėjo, kad svarbu ne tik laikyti save lietuviu, bet ir daryti kažką lietuviško, gyventi lietuvybe.

„Labai svarbu yra tai, ką nori perduoti savo vaikams. Man lietuvybė yra pareiga pripažinti tai, kas buvo duota, nufiltruoti ir perduoti ateities kartoms“, – sako atlikėjas.

Beveik prieš metus visuomenėje kilo didžiulė diskusija, kai kartu su žmona Erica Jennings J. Didžiulis sudainavo „Tautišką giesmę“ bosanovos stiliumi. Paklaustas, kaip kilo tokia mintis, atlikėjas sako tikintis, kad kiekvienas turi rasti savo kultūros ir savo tapatybės išraišką.

„Nuoširdžiai manau, kad kultūra reikia gyventi. Tikiu, kad kiekvienas turi rasti savo kultūros ir savo tapatybės išraišką. Galvojome, kad Lietuvos himnas yra toks gražus. Jeigu jis taip mažoriškai bosanoviškai suskambėtų – kaip būtų gražu. Manau, kad ir V. Kudirkai turėtų patikti. Esminė žinutė ta, kad turime ieškoti tapatybės interpretacijų“, – neabejoja J. Didžiulis.

Kam iš Lietuvos istorinių asmenybių J. Didžiulis norėtų pasakyti „Ačiū“ už indėlį į Lietuvos laisvę?

Daugiau – vaizdo įraše.

Filmas „2beLT. Kartu Amerikoje

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi