Lietuvoje

2013.05.02 21:23

Skatins seniūnaičius?

Zina Paškevičienė, LRT Televizijos laida „Panorama“, LRT.lt2013.05.02 21:23

Seime pradėtos svarstyti įstatymo pataisos, kuriomis būtų galima nors kartą per metus atlyginti seniūnaičiams už darbą. Taip siekiama paskatinti gyventojus tapti seniūnaičiais. Kompensavimo dydį ir tvarką nustatys savivaldybės.

Seime pradėtos svarstyti įstatymo pataisos, kuriomis būtų galima nors kartą per metus atlyginti seniūnaičiams už darbą. Taip siekiama paskatinti gyventojus tapti seniūnaičiais. Kompensavimo dydį ir tvarką nustatys savivaldybės.

Netoli Panevėžio esančios Bernatonių gyvenvietės žmonės ne visi pažįsta seniūnaitį. Tačiau sako neprieštarautų, kad visuomeniniais pagrindais dirbantys seniūnaičiai gautų atlygį.

„Reikalingi, labai gal reikalingi, bet nelabai vykdo savo pareigas. Žadėjo gatvę nugreideruoti – duobė ant duobės. Galėtų truputį labiau padirbėti“, – sakė kalbintas gyventojas.  

„Jeigu dirba neblogai, aišku, kad reikia mokėti. Čia didelė gyvenvietė, seniūnaitis čia būtų labai gerai, jeigu kokia bėda,  policija buvo, bet dabar iškėlė kažkur“, – teigė kitas gyventojas.

Panevėžio rajone – 66 seniūnaitijos. Jų seniūnaičiai sako patys mokantys už telefoną, internetą, transportą. Esą nekeista, kad žmonės kratosi tokių pareigų.

„Išlaidų yra. Jos šiuo metu iš dalies dengiamos iš bendruomenės lėšų, kadangi seniūnaitis neturi jokių finansinių galimybių prisidėti prie šių darbų. Manau, kažkoks finansavimas turėtų būti“, – sako Panevėžio rajono Senųjų Molainių seniūnaitis Saulius Gaušas.

Seime pateiktos įstatymo pataisos, kad būtų galima nors kartą per metus kompensuoti seniūnaičių išlaidas. Siūloma ir iki ketverių metų ilginti jo seniūnaičio kadenciją. Kompensacijas galėtų mokėti savivaldybės. Panevėžio rajono savivaldybė seniūnaičius išsirinko tik paraginta Vyriausybės atstovo, tad ir dabar mano, kad pinigai kompensacijoms turėtų būti iš valstybės biudžeto.

„Ne vien savivaldybės taryba turėtų nustatyti dydžius ir tvarką, respublikos mastu kažkokia riba turėtų būti užrašyta. Nenorim, kad mieste viena suma būtų, kaime – kita, kitoje savivaldybėje – dar trečia. Vėl suerzina žmones. Nesusipratimų gali iškilti, kad vienur mažiau ar daugiau mokama“, – mano Panevėžio rajono savivaldybės administracijos direktorius Vitalijus Žiurlys.

Pataisas dėl seniūnaičių darbo Seimas ketina svarstyti gegužės pabaigoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt