Lietuvoje

2017.04.16 22:18

Žiemiškos Velykos: elektros vis dar neturi maždaug 4,5 tūkst. vartotojų

LRT.lt2017.04.16 22:18

Dėl sekmadienio naktį gausiai iškritusio sniego fiksuoti elektros tiekimo sutrikimai rytų ir vidurio Lietuvoje. Sekmadienio 17 val. duomenimis, elektros tiekimas buvo sutrikęs maždaug 22 tūkst. „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) klientų Vilniaus ir Kauno regionuose (prieš tai tiekimas buvo nutrūkęs 30 tūkst. vartotojų).

21 val. duomenimis, Vilniaus regione elektros tiekimas dar sutrikęs daugiau kaip 3 tūkst. klientų, Kauno regione  – daugiau kaip 1,2 tūkst. klientų. Bendrovė ESO praneša per sekmadienį pašalinusi didžiąją dalį gedimų, elektros tiekimą atstatė daugiau kaip 50 tūkst. klientų. Pasak pranešimo, darbuotojų brigados gedimų šalinimo darbą tęs ir tamsiu paros metu, kur tai įmanoma.

Gedimus šiuo metu šalina daugiau kaip 60 operatyvinių komandų, kurios suburtos iš bendrovės ir rangovų darbuotojų. Dedamos visos pastangos kuo greičiau pašalinti gedimus ir atnaujinti elektros energijos tiekimą.

„Operatyvinių  brigadų darbą apsunkina sunkios privažiavimo sąlygos ir itin sudėtingi gedimai – dalyje linijų fiksuojame ne po vieną, o po kelis pažeidimus. Daugeliu atveju gedimus lėmė miškingose vietovėse ant oro linijų nuvirtę medžiai, kuriuos turime pašalinti tvarkydami pažeistą liniją. Mūsų brigados nepailsdamos toliau dirbs iki vėlumos šalindamos gamtos stichijos padarinius“, – sakė ESO Elektros tinklo valdymo skyriaus vadovas Ervinas Pareigis.

Bendrovė primena, jog pastebėjus gedimus ar nutrūkusius elektros laidus, būtina nedelsiant apie tai pranešti trumpuoju numeriu 1802 (+370 611 21802) arba bendruoju pagalbos telefonu 112.

Pastebėjus nutrūkusį elektros oro linijos laidą, jokiu būdu negalima jo liesti ar priartėti arčiau kaip 8 metrus. Negalima artintis ir liesti ant elektros laidų užvirtusių medžių, užkritusių šakų ar nuvirtusių oro linijų atramų, nes jie taip pat gali būti pavojingi gyvybei.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.