Naujienų srautas

Lietuvoje2017.04.14 17:42

Kiek pritūpimų reikia padaryti norint sudeginti kalorijas iš vieno kiaušinio?

Artėjant vienai didžiausių metų švenčių Kauno klinikų sporto medicinos gydytojas dr. Gediminas Tankevičius primena, kad persivalgymas neutralizuojamas fiziniu krūviu. Jei persivalgius neraižo skrandžio ir jaučiatės gerai, visą kalorijų perviršį galima „išsportuoti“, sako jis. 

Persivalgyti medikas tikrai nerekomenduoja ir primena, kad dėl tokio, rodos, nekalto dalyko, galima susirgti rimta liga. 

„Persivalgymas nėra nekaltas dalykas. Gausiai valgant ir vartojant alkoholį didėja rizika susirgti baisia liga – ūminiu kasos uždegimu. Per šventes 10–15 žmonių visoje Lietuvoje juo suserga“, – primena jis.

Tačiau jeigu jau persivalgėte ir nesijaučiate blogai, reikėtų pakilti nuo stalo ir aktyviau pajudėti. Žinoma, nereikia pulti į kraštutinumus – geriau saikingai pavalgyti ir imtis lengvo fizinio aktyvumo, sako medikas.

Visai ne į naudą, pasak specialisto, būtų smarkiai persivalgyti, o vėliau pradėti intensyviai sportuoti. 

„Sunkiai sportuoti galima praėjus 2–3 valandoms prisivalgymo. O lengvai [sportuoti], pavyzdžiui, išeiti pasivaikščioti galima ir iš karto po valgio“, – sako G. Tankevičius.

Pasak jo, ilgesnis lengvas pasivaikščiojimas kaip tik gerina virškinimą. Taip pat išeikvojama daugiau energijos ir sueikvojamos perteklinės kalorijos. 

Kaip skaičiuoja sporto medicinos gydytojas, norint išeikvoti kalorijas, gautas iš 200 mililitrų baltosios mišrainės, reikia per valandą nueiti 4 kilometrus. O jei norite sudeginti iš vieno kiaušinio gautas 70 kilokalorijas, reikia padaryti net 100–120 pritūpimų.

Plačiau – įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi