Naujienų srautas

Lietuvoje2017.04.15 11:40

Premjeras susitiko su Kinijos parlamento pirmininku

LRT.lt 2017.04.15 11:40

Penktadienį Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis susitiko su Kinijos Liaudies Respublikos Nacionalinio Liaudies Kongreso Nuolatinio komiteto pirmininku Džangu Dedziangu, teigiama pranešime spaudai.

„Noriu padėkoti už augantį mūsų šalių bendradarbiavimą bei gerus santykius. Siekiame, kad Lietuvos bei Kinijos politiniai, ekonominiai ir kultūriniai ryšiai toliau sėkmingai plėtotųsi bei stiprėtų“, – kalbėjo premjeras.

Jo teigimu, Kinija yra svarbi Lietuvos eksperto rinka: praėjusiais metais prekybos apyvarta siekė 831 mln. eurų, eksporto vertė išaugo 20,3 proc. vyriausybės vadovas taip pat pažymėjo, jog Lietuva yra atvira šalis užsienio prekybai bei investicijoms.

Atskiras dėmesys susitikimo metu skirtas galimo abiejų valstybių bendradarbiavimo transporto bei logistikos sektoriuose aptarimui. Pasak premjero, Lietuva gali pasigirti išvystyta transporto infrastruktūra, puikiai veikiančiu paslaugų sektoriumi, todėl gali būti tinkamas partneris, sujungiantis Kinijos ir Europos Sąjungos rinkas.

Ministras Pirmininkas atkreipė dėmesį, jog mūsų šalis garsėja itin kokybiškais pieno ir mėsos gaminiais, kurių dauguma eksportuojama į visus pasaulio regionus. „Ta proga norėčiau padėkoti Kinijos vyriausybei už 2016 metais suteiktus sertifikatus lietuviško pieno produktų eksportui į Kiniją. Sieksime pasiūlyti jums ir daugiau savo produkcijos“, – sakė S. Skvernelis.

Jis priminė, jog 2018-ieji yra paskelbti ES ir Kinijos turizmo metais. Lietuvos turizmo rinkodaros strategijoje Kinija įvardyta kaip prioritetinė rinka. Praėjusiais metais Lietuvoje, palyginus su 2015-aisiais, Lietuvoje buvo apgyvendinta 25 proc. daugiau turistų iš Kinijos. „Tikimės, kad šiais metais skaičiai bus dar didesni“, – teigė vyriausybės vadovas.

Kinijos parlamento pirmininkas D. Dedziangas taip pat pasidžiaugė gerais abiejų šalių tarpusavio santykiais bei jų perspektyvomis. Jis patikino žinantis, jog viena iš stipriųjų Lietuvos pusių – žemės ūkio produkcija ir užtikrino laukiantis daugiau kokybiškų šios srities produktų Kinijos rinkoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi