Lietuvoje

2017.04.15 11:37

Paaiškėjo, kur ir dėl ko su R. Kurlianskiu susitarė G. Steponavičius

Eglė Samoškaitė, DELFI.lt2017.04.15 11:37

Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis kreipėsi į Seimą prašydamas panaikinti Liberalų sąjūdžio frakcijos nario Gintaro Steponavičiaus teisinį imunitetą. Tačiau dabar aiškėja, ką tiksliai politikas tarėsi su „MG Baltic“ valdybos nariu ir „MG Baltic Media“ prezidentu Raimondu Kurlianskiu. Pastarasis byloje turi įtariamojo statusą.

Prokuroro kreipimesi rašoma, kad 2015 m. spalio 29 dieną Gedimino prospekte esančioje kavinėje „Esse“ jis susitiko su R. Kurlianskiu ir susitarė, kad koncerno įmonės perves lėšas viešajai įstaigai „Laisvės studijų centras ir Gintaro Steponavičiaus paramos fondui.

„Laisvės studijų centro“ ir Gintaro Steponavičiaus paramos fondo registracijos adresas yra vienas ir tas pats – Vilniuje, Jonažolių gatvėje.

Pasak pranešimo, susitikime susitarta, kad įmonės perves lėšas viešajai įstaigai ir paramos fondui bei taip neteisėtai finansuos Liberalų sąjūdį.

Po šio susitarimo Seime G. Steponavičius balsavo priimant „MG Baltic“ koncernui palankius sprendimus dėl Vartojimo kreditų įstatymo pataisų ir susilaikė dėl kelio „Vilnius-Utena“ projekto. Vartojimo kreditų įstatymas buvo svarstomas Seime 2015 m. lapkričio 5 dieną, kelias „Vilnius-Utena“ – 2015 metų gruodžio 22 dieną.

Po Naujų metų G. Steponavičius vėl susitiko su R. Kurlianskiu restorane „Terrazza“. Tai buvo 2016 metų sausio 11 dieną. Susitikime jie aptarė neteisėto Liberalų sąjūdžio finansavimo detales bei susitarė, kad „MG Baltic“ įmonės „Laisvės studijų centrui“ perves 10 tūkst. eurų, paramos fondui – 5000 eurų.

Kaip tarė, taip padarė. Remiantis generalinio prokuroro Seimui pateiktu dokumentu, R. Kurlianskis vasario 2 dieną davė nurodymą „MG Baltic Media“ pervesti pinigus į dvi sąskaitas: „Laisvės studijų centrui“ 10 tūkst. eurų, paramos fondui – 5 tūkst. eurų.

„R. Kurlianskiui atlikus šiuos veiksmus, G. Steponavičius gavo kitokios asmeninės ir turtinės naudos – buvo neteisėtai finansuojama politinės partijos „Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis, kurios vienu iš vadovų jis buvo, veikla“, – sakoma pranešime.

Šie pinigai buvo panaudoti padengiant Liberalų sąjūdžio įsiskolinimus Liberalų sąjūdžio veiklos viešinimui ir G. Steponavičiaus žinomumo didinimui projekte „Pilietiškumo pamokos Lietuvos mokyklose“. Šis projektas finansuotas „Laisvės studijų centro“.

G. Steponavičiaus paramos fondo gautos lėšos buvo suplanuotos paties G. Steponavičiaus veiklos viešinimui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.