Naujienų srautas

Lietuvoje2017.04.13 16:36

Po skandalų A. Pitrėnienė pasitraukė iš Darbo partijos

Po skandalų buvusi švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė pasitraukė ne tik iš darbo Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre (KMPMC), tačiau ir iš Darbo partijos. Tai ji pati ketvirtadienį patvirtino 15min portalui.

„Ar aš galėsiu bent kada nors gyventi ramiai“? – klausė A. Pitrėnienė.

Paklausus, ar tiesa, kad ji išėjo iš partijos, A. Pitrėnienė atsakė lakoniškai: „Taip.“

15min tyrimai atskleidė, kad A. Pitrėnienė būdama ministre buvo dosni Laimutės Anužienės vadovaujamam KMPMC skirdama patalpas, o po to centre įsidarbino pati.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį paskelbė, kad svarstys, ar A. Pitrėnienė nesupainiojo interesų paskirdama tūkstančio kvadratinių metrų pastatą Palangoje KMPMC, kuriame po dviejų mėnesių įsidarbino pati.

Taip pat bus vertinama 15min skelbta informacija apie tai, kad, užimdama ministrės pareigas, A. Pitrėnienė protegavo KMPMC, kurio vadovė yra jos draugė.

Dėl centro veiklos buvo kreiptasi ir į prokuratūrą. Skelbta, kad atsižvelgdama į gaunamus piliečių pranešimus dėl galimos nusikalstamos veiklos Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre ir žiniasklaidoje pateiktą informaciją, Seimo Antikorupcijos komisija kreipėsi į Generalinę prokuratūrą. Ji prašo pagal kompetenciją įvertinti galimą dokumentų klastojimą, sukčiavimą fiktyviai įdarbinant asmenis, galimą apgaulingą buhalterinę apskaitą bei valstybės ir mokinių lėšų grobstymą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi