Naujienų srautas

Lietuvoje2017.04.13 16:55

Premjeras prognozuoja, kad teisėsauga pareikš įtarimus Liberalų sąjūdžiui

BNS 2017.04.13 16:55

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis prognozuoja, kad teisėsaugos pareigūnai pareikš įtarimus opoziciniam Liberalų sąjūdžiui kaip juridiniam asmeniui.

„Pagal tą informaciją, bent jau, kas viešai yra prieinama, tikėtina, kad turėtų būti žengtas ir tas kitas žingsnis. Jeigu reiškiamos pretenzijos, kad partija galėjo būti neteisėtai finansuojama, tai, matyt, turėtų būti pareikštas įtarimas ir partijai kaip juridiniam asmeniui“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė S. Skvernelis.

Jis teigė Seime palaikysiantis generalinio prokuroro prašymą naikinti teisinę neliečiamybę parlamentarui Gintarui Steponavičiui.

Pasak premjero, jeigu Liberalų sąjūdis sulauks teisėsaugos įtarimų, šios partijos „politinė perspektyva taptų miglota“, o bendradarbiavimas su jos nariais taptų problematiškas.

Ministras pirmininkas nurodė, kad tokiu atveju tęsti darbo Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininko pareigose negalėtų liberalas Vitalijus Gailius.

Jis teigė matantis atvejų, kai verslas ar asocijuotos grupės dažnai nedeklaruoja interesų ir siekia daryti įtaką neteisėtu keliu.

„Blogai, kad politinės partijos tai įtakai pasiduoda“, – sakė S. Skvernelis.

Generalinė prokuratūra ketvirtadienį paskelbė, kad koncernas „MG Baltic“ finansiškai rėmė Liberalų sąjūdį, nors tai daryti draudžia įstatymai.

Pasak Generalinės prokuratūros atstovės Elenos Martinonienės, bylos duomenimis, buvęs Liberalų sąjūdžio vicepirmininkas G.Steponavičius keletą kartų susitiko su „MG Baltic“ atstovu bei tarėsi dėl pinigų pervedimo, vėliau tai ir buvo padaryta.

Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis kreipėsi į Seimą ir paprašė panaikinti G. Steponavičiaus teisinę neliečiamybę, kad galėtų pareikšti jam įtarimus dėl piktnaudžiavimo.

Vykstant tyrimui dėl politinės korupcijos, pernai teisėsauga pateikė įtarimus buvusiam Liberalų sąjūdžio pirmininkui Eligijui Masiuliui iš koncerno „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio paėmus per 100 tūkst. eurų kyšį už politinės partijos veikimą koncerno naudai.

Pareigūnai taip pat įtaria, kad R. Kurlianskis per tuometį Seimo narį buvusį „darbietį“ Vytautą Gapšį už kyšius siekė paveikti Darbo partijos narius, kad šie taip pat veiktų koncerno interesų naudai.

Byloje įtarimai pateikti ne tik R. Kurlianskiui, bet ir pačiam koncernui „MG Baltic“.

Daugiau nei pusė milijardo eurų pajamų per metus gaunanti „MG Baltic“ yra viena didžiausių verslo grupių Lietuvoje. Ji valdo alkoholio, žiniasklaidos, nekilnojamojo turto, prekybos drabužiais, statybos, logistikos, informacinių technologijų, telekomunikacijų verslus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi