Lietuvoje

2017.04.13 15:37

Panevėžyje – bendruomeninių paslaugų centras

LRT.lt2017.04.13 15:37

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis susitikime su Panevėžio miesto meru Ryčiu Mykolu Račkausku daug dėmesio skyrė vaikų globos ir bendruomeninių paslaugų klausimams Panevėžio miesto savivaldybėje, rašoma pranešime spaudai.

„Savivaldybė imsis priemonių, kad tėvų globos netekę vaikai, kurie gyvena stacionariose vaikų globos institucijose, kuo greičiau įsikurtų bendruomeniniuose namuose, taip pat ieškos socialinių globėjų, galinčių pasirūpinti vaikais. Esami vaikų globos namai turi būti perorientuoti į dienos paslaugas teikiantį centrą. Jame paslaugas gautų šeimos, auginančios vaikus su negalia, taip pat susiduriančios su krizinėmis situacijomis“, – teigia L. Kukuraitis.

Ministerija pažadėjo Panevėžio miesto savivaldybei patalkinti pritraukiant nevyriausybinį sektorių, kad Panevėžio Algimanto Bandzos kūdikių ir vaikų globos namai taptų įstaiga, teikiančia naujas – bendruomenines – paslaugas.

Sutarta, jog tiek ministras, tiek meras, tiek vaikų globos namų vadovai parengs veiksmų planą, kaip šį procesą įgyvendinti planingai ir efektyviai.

Panevėžio Algimanto Bandzos kūdikių ir vaikų globos namų savininkė yra valstybė, kurių teises įgyvendina Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Juose gyvena 89 našlaičiai, likę be tėvų globos kūdikiai, vaikai ir jaunuoliai iki 18 metų. Su vaikais dirba 22 socialiniai darbuotojai, 41 socialinių darbuotojų padėjėjas, 1 psichologas, 2 socialiniai pedagogai, 17 sveikatos priežiūros specialistų, 1 logoterapeutas, 1 specialusis pedagogas, 2 neformaliojo ugdymo pedagogai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.