Lietuvoje

2017.04.13 14:30

M. Bastys kreipėsi į prokurorus

ELTA2017.04.13 14:30

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui (NSGK) nustačius, kad Seimo narys Mindaugas Bastys veikė prieš Lietuvos valstybės interesus ir jo ryšiai kelia grėsmę nacionaliniam saugumui, M. Bastys kreipėsi į generalinį prokurorą Evaldą Pašilį, prašydamas pradėti ikiteisminį tyrimą jo atžvilgiu pagal nusikaltimo, numatyto Baudžiamojo kodekso (BK) 118 straipsnyje, požymius. 

„Šiandien kreipiausi į Generalinę prokuratūrą, nes esu apkaltintas sunkiu nusikaltimu – valstybės išdavimu. Esame teisinė, demokratinė valstybė. Manau, kad tik teismas gali konstatuoti, ar esu atlikęs tokius BK 118 straipsnyje numatytus veiksmus“, – sakė jis Eltai. 

Kaip jau skelbta, parlamentinį tyrimą atlikęs NSGK nustatė, kad Seimo narys Mindaugas Bastys, palaikydamas nuolatinius ryšius su „Rosatom“ ir kitais Rusijos atstovais, veikė prieš Lietuvos valstybės interesus, jo ryšiai kelia grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui. 

NSGK išvadose sakoma, kad Seimo narys M. Bastys, palaikydamas artimus ir nuolatinius ryšius su Rusijos Federacijos valstybinės atominės energetikos korporacijos „Rosatom“, Kaliningrado srityje pradėjusios statyti Baltijos atominę elektrinę, o Baltarusijoje statančios Astravo atominę elektrinę, atstovais, veikė prieš Lietuvos valstybės interesus.

NSGK konstatavo, kad artimi Seimo nario M. Basčio ryšiai su buvusiais ar esamais Rusijos Federacijos žvalgybos ir saugumo struktūrų pareigūnais, Kremliui artimais žurnalistais ir buvusiais ar esamais nusikalstamo pasaulio atstovais kelia grėsmę nacionaliniam saugumui.

NSGK išvadose pažymi, kad M. Bastys savo veiksmais galėjo padaryti žalos savo valstybei: „Seimo narys Mindaugas Bastys, tarpininkaudamas „Rosatom“ ir su ja susijusioms įmonėms, žvalgybos ir saugumo struktūrų pareigūnams, Kremliui artimiems žurnalistams ir buvusiems ar esamiems nusikalstamo pasaulio atstovams, siekė daryti įtaką politiniams procesams ir aukščiausiems valstybės pareigūnams Lietuvoje, kurie galėjo pakeisti Lietuvos geopolitinę kryptį ir padaryti žalos Lietuvos valstybei“, – sakoma išvadų projekte.

Seimo NSGK nesiėmė pateikti nuomonės dėl apkaltos M. Basčiui todėl, kad Seimo Statutas nesuteikia jam tokių įgaliojimų. Apkaltos klausimą Seimas yra pavedęs spręsti specialiai apkaltos komisijai, kuri šiuo metu yra sustabdžiusi savo darbą. Po NSGK išvadų ši komisija žada atnaujinti savo veiklą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.