Lietuvoje

2017.04.13 10:47

„Transparency International“: nesupratome gydymo įstaigų stebėtojų tarybų teikiamos naudos

BNS2017.04.13 10:47

Vilniaus gydymo įstaigų stebėtojų tarybose dalyvaujantis „Transparency International“ Lietuvos skyriaus (TILS) sako abejojantis jų nauda.

Su korupcija kovojanti nevyriausybinė organizacija trečiadienį pranešė, kad TILS atstovams nepavyko suprasti, kaip gerai dirba jų stebimos gydymo įstaigos ir pačios stebėtojų tarybos.

„Viešai atsiskaitydamas už savo veiklą septyniose Vilniaus gydymo įstaigose, Lietuvos skyrius abejoja stebėtojų tarybų gydymo įstaigose nauda ir teigia, kad skyriaus atstovams nepavyko suprasti, kaip gerai dirba jų stebimos gydymo įstaigos ir pačios stebėtojų tarybos“, - rašoma pranešime.

2015 metais penki TILS atstovai tapo aštuonių gydymo įstaigų stebėtojų tarybų nariais. Jų tikslas buvo padėti šioms gydymo įstaigoms veikti skaidriau ir kokybiškiau.

Anot nevyriausybininkų, neaišku, kokia yra stebėtojų tarybų ir jų narių pridėtinė vertė. TILS sako, kad jam nepavyko išsiaiškinti, kaip palyginti gydymo įstaigas tarpusavyje ir suprasti, kuri dirba geriau, kaip jos tobulėja.

„Nusprendėme, kad dar metams liksime stebėtojų tarybose, jei mums su sveikatos priežiūros sistemos atstovais artimiausiu metu pavyks geriau suprasti, kaip matuoti mūsų stebimų organizacijų pažangą. Taip pat siūlau gydymo įstaigoms pradėti kitaip atsiskaityti už savo veiklą bei labai aiškiai nurodyti, kaip jų veikla prisideda prie svarbiausių tikslų įgyvendinimo“, - pranešime sakė TILS vadovas Sergejus Muravjovas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt