Naujienų srautas

Lietuvoje2017.04.12 12:08

FTB buvo gavęs leidimą dėl galimų ryšių su Rusija sekti D. Trumpo patarėją

ELTA 2017.04.12 12:08

JAV Federalinis tyrimų biuras (FTB), anot žiniasklaidos, praėjusią vasarą gavo teismo leidimą sekti Donaldo Trumpo patarėją Carterį Page`ą. Buvo spėjama, kad jis yra Rusijos agentas, rašo „Washington Post“, remdamasis vyriausybės šaltiniais. Apie tai praneša agentūra dpa.

FTB tiria galimus D. Trumpo darbuotojų ryšius su Rusijos vyriausybe. Svarbiausias klausimas yra tas, ar kontaktai buvo taip toli pažengę, kad D. Trumpo aplinkos žmonės iš anksto buvo informuoti apie spėjamas rusų programišių atakas prieš demokratus. 

C. Page`as 2016 metų kovą buvo D. Trumpo rinkimų kampanijos narys. Pats D. Trumpas viename interviu pavadino jį patarėju užsienio politikos klausimais. Tačiau vykstant rinkimų kampanijai jis iš akiračio dingo. D. Trumpo patarėja vėliau C. Page`o vaidmenį pavadino „neformaliu“.

Pasak „Washington Post“, teismo leidimas iki šiol yra aiškiausias įrodymas, jog FTB įtarė, kad D. Trumpo patarėjas turėjo ryšių su Rusijos žvalgyba. Prašyme suteikti leidimą sekti C. Page`ą buvo minimi jo kontaktai su vienu rusų agentu 2013-aisiais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi