Naujienų srautas

Lietuvoje2017.04.12 12:00

Krašto apsaugos ministras Afganistane lanko Lietuvos karius

LRT.lt 2017.04.12 12:00

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis trečiadienį atskrido į Afganistaną, kur susitiks su NATO misijoje „Tvirta parama“ vadovybe, Kabule ir Herate  tarnaujančiais Lietuvos kariais, teigiama Krašto apsaugos ministerijos pranešime. 

Nuo 2015 metų pradžios Afganistane NATO vykdo misiją „Tvirta parama“ (angl. „Resolute Support Mission“). Šios misijos užduotys skirtos Afganistano nacionalinėms saugumo pajėgoms rengti ir yra nekovinio pobūdžio. Misijos pagrindinis tikslas – mokyti, patarti ir remti šalies nacionalines saugumo pajėgas, ministerijas ir kitas valdžios institucijas užtikrinant stabilumą šalyje.

„Tvirta parama“ misijos vadavietė dislokuota Kabulo mieste, Afganistano sostinėje. Aštuoni Lietuvos kariai vykdo užduotis skirtinguose štabo skyriuose, pagal savo veiklos sritis. Vadavietėje taip pat tarnauja Lietuvos karo policininkų grupė, kuri vykdo tarptautines karo policijos funkcijas kartu su Australijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų karo policininkais – užtikrina karių drausmę, vykdo nusikalstamų veikų, kitų teisės pažeidimų prevenciją. Taip pat Lietuvos kariai užtikrina ir nacionalinio paramos elemento funkcijas, teikia logistinę paramą Afganistane tarnaujantiems Lietuvos kariams.

Vakarų regiono mokymo ir konsultavimo vadavietėje, kuri dislokuota Šiaurės vakarų Afganistane šalia Herato miesto, tarnauja penki Lietuvos kariai iš skirtingų kariuomenės padalinių. Kariai vykdo užduotis skirtinguose štabo skyriuose.

Šiuo metu Afganistane misijos „Tvirta parama“ operaciniuose štabuose Kabule ir Herate tarnauja daugiau nei 20 Lietuvos karių.

Grįždamas iš Afganistano ketvirtadienį ministras R. Karoblis ir delegacija dar kartą sustos Tbilisyje ir aplankys bendrą NATO ir Gruzijos mokymo ir vertinimo centrą, kuriame kartu su kolegomis iš Šiaurės ir Baltijos šalių tarnauja Lietuvos karininkas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi