Lietuvoje

2017.04.11 18:06

Lietuvos ir Omano politinė darbotvarkė veda į konkrečius verslo projektus

LRT.lt2017.04.11 18:06

Antrąją vizito Omane dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitikime su Omano prekybos ir pramonės ministru Ali bin Masoud bin Ali al Sunaidy aptarė dvišalio ekonominio bendradarbiavimo galimybes ir planus efektyviau išnaudoti esamą potencialą. 

„Informacinės technologijos, bioenergetika, vandenvalos ir atliekų tvarkymo, žemės ūkio ir maisto pramonė yra būtent tos sritys, kuriose abi šalys jau turi užmezgusios ryšius ir yra pasirengusios juos plėtoti dar intensyviau“, – susitikime pažymėjo L. Linkevičius.

Šiems sektoriams atstovauja ir ministrą Omane lydinti verslo delegacija. Tai jau trečia verslo delegacija Omane per dvejų metų laikotarpį, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Aptariant abiejų šalių verslo bendradarbiavimą, ministras pažymėjo, kad intensyvus politinis dialogas ir nuolatiniai verslo ryšiai jau duoda pirmuosius vaisius. Vizito metu Lietuvos informacinių technologijų sektoriaus įmonė „Softneta“ su partneriu Omane pasirašė susitarimą dėl medicininių tyrimų vizualizavimo ir archyvavimo sistemos kūrimo ir valdymo vienoje iš privačių Omano klinikų. „Softneta“ taip pat yra pateikusi pasiūlymą Omano sveikatos ministerijai tokį projektą vystyti ir nacionaliniu lygiu.  

Ministrą vizito metu lydintys privataus ir valstybinio Lietuvos sveikatos sektoriaus atstovai susitikime su Omano sveikatos ministro patarėju bei Sultan Quabus universiteto Medicinos fakulteto atstovais pasidalijo gerosios praktikos pavyzdžiais motinos ir vaiko sveikatos priežiūros, skubios medicinos pagalbos srityse, diegiant ir taikant inovatyvius interaktyvius medicinos personalo mokymo nuotoliniu būdu simuliacinius metodus, skirtus pacientų saugos ir paslaugų kokybei užtikrinti. Aptarti galimi bendri projektai.

Siekiant progreso sudarant ekonominiam bendradarbiavimui svarbias sutartis, šiandien Lietuvos ir Omano užsienio reikalų ministrai pasirašė Bendrą komunikatą, kuriuo pažymimas abiejų šalių įsipareigojimas sudaryti dvišales sutartis – ekonominio bendradarbiavimo, dvigubo apmokestinimo išvengimo ir investicijų skatinimo ir apsaugos.  Šių sutarčių sudarymas turėtų prisidėti prie tolesnio abiem pusėms naudingo ekonominio bendradarbiavimo gilinimo ir, ypač, verslo ryšių plėtros. 

Kartu su užsienio reikalų ministro delegacija Omane viešintis žemės ūkio viceministras Rolandas Taraškevičius su Omano žemės ūkio ministerijos atstovais aptarė bendradarbiavimą žemės ūkio ir maisto pramonės srityse, taip pat verslui ypač svarbų klausimą, susijusį su veterinarinio sertifikavimo specifika Omane.  

Ministrą vizito metu lydi atstovai iš įmonių „Softneta“, „Vitera“, „Envija“, „Grainmore“, Medicinos IT klasterio, Krizių valdymo centro ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto.

Ministras taip pat davė interviu dienraščiui „Times of Oman“.