Naujienų srautas

Lietuvoje2017.04.11 19:38

Gimdos kaklelio vėžio prevencija: kodėl Lietuvos moterys vengia tikrintis?

Pernai pasitikrinti dėl gimdos kaklelio vėžio nemokamai galėjo apie 800 tūkst. Lietuvos moterų, tačiau tai padarė vos 119 tūkst. Medikai ragina kuo greičiau atlikti prevencines patikras ir atkreipia dėmesį, kad ši liga užklumpa jauno amžiaus moteris.

Onkoginekologė Birutė Intaitė teigia, kad Vakarų Europos, Skandinavijos šalyse gimdos kaklelio vėžio atvejų yra mažai, kai kur jų išvis jau nepasitaiko. Kartą per tris metus veikianti patikros programa Lietuvoje pradėta 2004 metais, tačiau, pasak medikės, situacija šalyje beveik negerėja, todėl reikia apie tai daugiau kalbėti.

„Bent jau vieną kartą per tris metus reikia atvykti pas šeimos gydytoją arba gydytoją ginekologą ir atlikti paprastą gimdos kaklelio citologinį tyrimą. Šitaip galima užkirsti kelią net ikivėžiniams susirgimams, jau nekalbant apie gimdos kaklelio vėžį. Antrinė prevencija – valstybinė patikros programa“, – pasakoja B. Intaitė.

Onkoginekologės teigimu, jei gimdos kaklelio vėžio prevencijos programoje dalyvautų 80 procentų Lietuvos moterų, šios ligos atvejų sumažintume 70 procentų arba jų išvis nebeliktų.

Daugiau apie tai – įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi