Naujienų srautas

Lietuvoje2017.04.12 09:56

Prezidentė ir kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ambasadoriai aptarė nuveiktus darbus

LRT.lt 2017.04.12 09:56

Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą” ambasadoriais ir aptarė per metus nuveiktus darbus, vykdomus projektus bei iššūkius, su kuriais tenka susidurti sprendžiant keliamas socialines problemas visoje šalyje.

Susitikimo dalyviai pasigedo sisteminio valstybės požiūrio į socialinės rizikos šeimose augančių vaikų ugdymą ir globą, pabrėžė tarnybų atsainumą ištikus krizinėms situacijoms. Socialinių problemų sprendimą neretai stabdo savivaldos neveiklumas, baimė ar nenoras imtis iniciatyvos ir keisti padėtį, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Lengviau įveikti priklausomybes, smurtą, savižudybes, skatinti globoti ir įsivaikinti aktyviai padeda asmeninės ir visuomeninės iniciatyvos – vien prie jų kampanijos prisijungė apie 400. Socialinių pokyčių siekti padės ir per pirmuosius kampanijos metus priimtas visas paketas šalies vadovės inicijuotų įstatymų pataisų dėl patyčių, globos įstaigų pertvarkos ir vaikų globos pertvarkos spartinimo, taip pat vaiko teisių apsaugos stiprinimo.

Kartu su ekspertais ir nevyriausybinių organizacijų atstovais pradėti kurti ir savivaldybėms pristatyti modeliai, kurie užtikrina, kad prieinama emocinė pagalba žmogų pasiektų visose grandyse, rengiamos socialinės rizikos, smurto šeimoje mažinimo priemonės, efektyvi kovos su priklausomybėmis sistema. Kampanijos suburta specialistų komanda lankosi savivaldybėse ir, įvertinusi priemones, padeda joms susikurti efektyvų modelį, galintį realiai padėti priklausomybių kamuojamiems žmonėms, taip pat užtikrinti saugumą vaikams, gyvenantiems socialinės rizikos šeimose. Tokius susitikimus šalies savivaldybėse kampanija intensyviai tęs ir toliau, įkvėpdama ir drąsindama žmones pokyčiams.

Prezidentė padėkojo kampanijos ambasadoriams už asmeninį įsitraukimą ir pastangas atkreipti visuomenės dėmesį į išsikerojusias socialines problemas. Ambasadorių dėmesys ir aktyvumas prisidėjo prie pokyčių ne vienoje bendruomenėje. Šalies vadovė pabrėžė, kad tik visuomenės neabejingumas, susitelkimas ir bendros pastangos gali sukurti visiems saugesnę Lietuvą. Žmonės jau išgirdo, kad socialinės negerovės – mūsų visų bendras reikalas, tačiau laukia nauji iššūkiai, kad esama situacija imtų keistis.

Prisidėti prie kampanijos veiklų ir tapti jos ambasadoriais pasiryžo 20 šalyje žinomų žmonių. Susitikime dalyvavo visuomenės veikėjas Algirdas Kaušpėdas, žurnalistai Andrius Tapinas, Daiva Žeimytė, atlikėjas Andrius Mamontovas, kunigas Kęstutis Dvareckas, dailininkai broliai Algirdas ir Remigijus Gataveckai, radijo laidų vedėjai Jonas Nainys ir Rolandas Mackevičius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi